Alle på topp: Fri   2018 Klasse: A B C oppdatert 22.oktober 2018
krav 525 495 450 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 571 John Rødseth 93 skyttere ( -44 )
2017 pl Navn, Klubb klasse Sum 2017 Dato type Sted Arr.
+2 1 Ingar Woll, Bærum PK 546 +4 7.mai Maridalen OKTS
-1 2 Morgan Bunes, Bærum PK 536 -12 18.aug Gøteborg Gøteborgs PSSK
+5 3 Bjørn Martin Bruun, Trondhjems PK V50 531 +2 16.jun Skytesenteret Selbu PK
+13 4 Asle Frantzen, Bergen PK 528 +10 24.aug Jonahola Åsane PK
+4 5 Geir Ove Nyjordet, Lillestrøm OP V50 527   - 14.mai Maridalen OKTS
+7 6 Peder Sperstad, Bærum PK V50 521 +1 30.sep Løvenskioldbanen Bærum PK
-3 7 Anne Mette Sæteren, Bærum PK Kv 516 -24 30.sep Løvenskioldbanen Bærum PK
+36 7 Kjell Jomar Heltne, Florø PK 516 +36 10.jun Grovastøylen Florø PK
-3 9 Lars Rune Korneliussen, Bærum PK V50 515 -20 30.sep Løvenskioldbanen Bærum PK
-5 10 Erik Christian Bache, Åsane PK 510 -27 1.jun Jonahola 50m Åsane PK
+3 11 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 508 -11 22.sep Lillegårdsæter Porsgrunn PK
+8 12 Haakon Dragsnes Rognes, Trondhjems PK 507 -1 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 12 Lasse Hovd, Bærum PK 507 ny 19.mai Åres Farris SS - Larvik
-1 12 Roar Hembre, Trondhjems PK V50 507 -16 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
+19 15 Henning Kihle, Grenland PK V50 506 +12 24.jun Lillegårdsæter Porsgrunn PK
+10 16 Stian Aleksander Andersen, Trondhjems PK 504 +2 16.jun Skytesenteret Selbu PK
+8 17 Ludvik Hembre, Bærum PK Menn Jr 501 -2 30.sep Løvenskioldbanen Bærum PK
+1 18 Asmund Broks, Farris SS - Larvik V70 499 -13 19.mai Åres Farris SS - Larvik
+10 19 Jarle Folkestad, Bergen PK V50 497 -3 23.jun Jonahola Åsane PK
ny 20 Hans Torslett, Støren SSK V50 495 ny 2.sep Skytesenteret Selbu PK
+15 21 Morten Nygård Bergheim, Kristiansund PK 494 +3 14.okt Skytterhallen Molde PK
-19 21 Pål Hembre, Bærum PK V50 494 -51 30.sep Løvenskioldbanen Bærum PK
ny 23 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V50 493 ny 23.jun Jonahola Åsane PK
+6 24 Frank Roy Haugland, Oppegård SL V60 490 -8 30.sep Løvenskioldbanen Bærum PK
+22 25 Jan Berthin Tønnessen, Kristiansand PK V50 487 +10 19.aug Fjæreheia Grimstad SS
+72 26 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 486 +78 24.jun Lillegårdsæter Porsgrunn PK
-3 26 Eivind Minge, Moss PK 486 -19 7.mai Maridalen OKTS
ny 28 Morten Arild Schjoldager, Bærum PK V60 485 ny 4.jun Maridalen OKTS
-14 28 Bernt Johannessen, Oslo PK V50 485 -34 7.mai Maridalen OKTS
+15 28 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V60 485 +5 4.jun Maridalen OKTS
+29 31 Esten Murbreck, Hamar SSK V60 482 +20 18.feb Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
+7 32 Olaf Åvitsland, Evje PK V50 481 -1 19.aug Fjæreheia Grimstad SS
+36 33 Eskild Skaar, Grimstad SS V50 479 +22 19.aug Fjæreheia Grimstad SS
-2 33 Kristoffer Stangvik Røssing, Sunndal PK 479 -17 11.feb Skytterhallen Molde PK
+40 33 Per Størker Haugnes, Kristiansund PK V50 479 +25 11.feb Skytterhallen Molde PK
ny 36 Håvard Hoff, Ørland PK 478 ny 16.jun Skytesenteret Selbu PK
-29 36 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V50 478 -54 18.feb Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
+15 38 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK V50 477 +8 24.jun Lillegårdsæter Porsgrunn PK
+34 39 Marius Haugerud, Bodung PK 472 +18 18.jun Maridalen OKTS
+16 40 Jan Bertil Marcus Fällgren, Porsgrunn PK 471 +4 5.mai Lillegårdsæter Porsgrunn PK
ny 40 Ove Eugen Horgen, Bærum PK V60 471 ny 30.sep Løvenskioldbanen Bærum PK
+22 42 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V60 470 +10 14.okt Skytterhallen Molde PK
+23 42 Helge Olden, Ørland PK V60 470 +11 16.jun Skytesenteret Selbu PK
-7 44 Erik Stai, Levanger SSL V70 469 -18 24.mai Torsbustaden Levanger SSL
+2 45 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 468 -9 14.mai Maridalen OKTS
-14 45 Johnny Jenssen, Mo PK 468 -28 5.aug LK Öckerö Öckerö SKF
+21 47 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 466 +8 24.mai Torsbustaden Levanger SSL
+12 48 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 465 +3 2.sep Skytesenteret Selbu PK
-6 49 Tord Esten Murbreck, Hamar SSK 464 -16 18.feb Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
+26 50 Tor Helge Haltvik, Frosta SSL 461 +10 24.mai Torsbustaden Levanger SSL
+24 51 Olga Mikhailovna Pavlova, Molde PK Kv V50 456 +3 14.okt Skytterhallen Molde PK
+33 51 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 456 +20 12.aug Lillegårdsæter Porsgrunn PK
+66 53 May Britt Jensen, Kristiansund PK Kv 452 +120 14.okt Skytterhallen Molde PK
+70 54 Leif Erling Ivar Pettersen, Horten O. PK V50 451 +141 12.aug Lillegårdsæter Porsgrunn PK
-5 55 Hugo Haug, OKTS V50 450 -22 18.jun Maridalen OKTS
ny 56 Harald Strømmegjerde, Sunndal PK 449 ny 11.feb Skytterhallen Molde PK
-19 57 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik V50 448 -38 12.aug Lillegårdsæter Porsgrunn PK
+28 58 Stein Vidar Amundsen, Hamar SSK SH 1 446 +14 18.feb Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
+41 59 Stig Arne Haugen, Trondhjems PK 443 +42 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
+37 59 Roald Stallemo, Kristiansand PK V50 443 +30 19.aug Fjæreheia Grimstad SS
ny 61 Per Olaf Tofsland, Grenland PK 442 ny 24.jun Lillegårdsæter Porsgrunn PK
-11 62 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V60 439 -32 23.jun Jonahola Åsane PK
+8 62 Rolf Toven, Nesset PK V60 439 -16 14.okt Skytterhallen Molde PK
ny 64 Frank Henning Lillebuen, Åsane PK 433 ny 23.jun Jonahola Åsane PK
ny 65 Egil Roland, Porsgrunn PK V50 432 ny 22.sep Lillegårdsæter Porsgrunn PK
ny 66 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V50 428 ny 19.mai Åres Farris SS - Larvik
+41 66 Espen Bo Nytun, Åsane PK V50 428 +40 24.aug Jonahola Åsane PK
ny 68 Kirstin Dorothea Jensen, Kristiansund PK Kv Jr 426 ny 14.okt Skytterhallen Molde PK
+48 69 Kjell Arne Kalland, Førde PK V60 418 +68 10.jun Grovastøylen Florø PK
+35 69 Roar Jacob Lislevand, Evje PK 418 +23 4.aug Evjemoen Evje PK
ny 71 Martin Meltzer, Arendal PK 415 ny 19.aug Fjæreheia Grimstad SS
ny 71 Jon Dag Repstad, Kristiansand PK V60 415 ny 4.aug Evjemoen Evje PK
ny 73 Børge Jørgensen-Dahl, Trondhjems PK V70 414 ny 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 74 Unni Ramsvik Halvorsen, Farris SS - Larvik Kv 413 ny 19.mai Åres Farris SS - Larvik
-10 75 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V60 406 -53 11.feb Skytterhallen Molde PK
ny 76 Knut Stamland, Porsgrunn PK V50 401 ny 5.mai Lillegårdsæter Porsgrunn PK
ny 77 Magnar Anton Støyva, Sandane PK 393 ny 10.jun Grovastøylen Florø PK
+16 78 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 387 -29 24.mai Torsbustaden Levanger SSL
ny 79 Tore Kjølstad, Frosta SSL V50 383 ny 24.mai Torsbustaden Levanger SSL
+32 80 Torstein Vikan, Verdal SSL 381 +5 24.mai Torsbustaden Levanger SSL
ny 81 Knut Tore Forberg, Bergen PK SH 1 380 ny 11.aug Laksevåg Bergen PK
+27 82 Jarle Oddvar Bjølverud, Molde PK V60 379 -6 11.feb Skytterhallen Molde PK
ny 82 Anders Næss, Molde PK 379 ny 11.feb Skytterhallen Molde PK
+13 84 Harald Setsaas, Selbu PK V60 376 -35 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 84 Camilla Heggelund Hovd, Bærum PK Kv 376 ny 19.mai Åres Farris SS - Larvik
ny 86 Frank Roger Hansen, Porsgrunn PK V60 368 ny 5.mai Lillegårdsæter Porsgrunn PK
+26 87 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V60 353 -16 12.aug Lillegårdsæter Porsgrunn PK
+28 88 Tor Andre Opås, Evje PK V50 350 -11 4.aug Evjemoen Evje PK
ny 89 Daniel Hagenes, Åsane PK 337 ny 23.jun Jonahola Åsane PK
ny 90 Roar Ludvigsen, Bergen PK V60 336 ny 24.aug Jonahola Åsane PK
ny 91 Stig Morten Støyva, Sandane PK V50 321 ny 10.jun Grovastøylen Florø PK
ny 92 Sigbjørn Songstad, Åsane PK V50 315 ny 1.jun Jonahola 50m Åsane PK
+33 93 Peter Bergheim, Sandane PK V50 301 +7 10.jun Grovastøylen Florø PK