Alle på topp: Fri-B   2018 Klasse: A B C oppdatert 9.desember 2018
krav 525 495 450 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 570 Pål Hembre (Uoff.) 125 skyttere ( +15 )
2017 pl Navn, Klubb klasse Sum 2017 Dato type Sted Arr.
-   1 Ingar Woll, Bærum PK 551 -2 8.jan Ekeberg OKTS
ny 2 Morgan Bunes, Bærum PK 538 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+2 3 Geir Ove Nyjordet, Lillestrøm OP V50 534 +4 21.okt Lillestrøm Lillestrøm OP
-   3 Bjørn Martin Bruun, Trondhjems PK V50 534 -1 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 5 Lasse Hovd, Bærum PK 532 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 5 Anne Mette Sæteren, Bærum PK Kv 532 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-5 7 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V50 531 -5 15.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-1 7 Roar Hembre, Trondhjems PK V50 531 +3 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 9 Marianne Ullvassveen, Ull SS Kv V50 529 ny 28.apr Kulås Sarpsborg PK
ny 10 Pål Hembre, Bærum PK V50 528 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 10 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Grimstad SS 528 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+1 12 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 526 +11 11.nov Sola Skytehall Sola PK
ny 13 Sebastian Halle, Stavanger PK Menn Jr 524 ny 9.jul Skurve Stavanger PK
+24 14 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V50 517 +37 11.feb Bodø Bodø SSK
-9 15 Frank Lien, Ringerike PK V50 516 -12 21.okt Lillestrøm Lillestrøm OP
ny 15 Erik Christian Bache, Åsane PK 516 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 17 Yuri Tsaplin, Hafrsfjord PK 515 ny 11.nov Sola Skytehall Sola PK
-2 17 Frank Roy Haugland, Oppegård SL V60 515 +4 11.nov Lillestrøm Lillestrøm OP
+14 17 Stian Aleksander Andersen, Trondhjems PK 515 +26 15.apr Selbuhallen Selbu PK
ny 17 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V50 515 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 21 Johnny Christopher Reidarsønn, Bodø SSK 512 ny 11.feb Bodø Bodø SSK
ny 21 Arne Olav Halle, Stavanger PK V50 512 ny 28.mai Skurve Stavanger PK
ny 21 Tor Inge Brokjøb, Stavanger PK V70 512 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-15 24 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 511 -12 16.nov Brevik Porsgrunn PK
-16 25 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 509 -14 6.sep Buran Trondhjems PK
-10 26 Arnt Olav Flønes, Stavanger PK V60 507 -3 11.nov Sola Skytehall Sola PK
-10 27 Eivind Minge, Moss PK 506 -3 8.jan Ekeberg OKTS
ny 27 Håvard Hoff, Ørland PK 506 ny 24.mai Sankthansholet Ørland PK
ny 27 Kjell Jomar Heltne, Florø PK 506 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 30 Sjur I Børve, Odda PK V50 502 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 30 Ludvik Hembre, Bærum PK Menn Jr 502 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-7 30 Tom Lauritzen, Bodø SSK V60 502 +5 28.okt Bodø Bodø SSK
+11 33 Leif Helge Egil Øverland, Stavanger PK V60 501 +28 2.jul Skurve Stavanger PK
ny 33 Ove Eugen Horgen, Bærum PK V60 501 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-15 33 Frank Hansen, Bodø SSK V50 501 -5 16.sep Bodø Bodø SSK
ny 36 Tord Esten Murbreck, Hamar SSK 499 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-29 37 Einar Morten Landsem, Støren SSK 498 -28 24.jan Buran Trondhjems PK
-17 37 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK V50 498 -7 13.apr Brevik Porsgrunn PK
-1 39 John Lothe, Haugesund PK 496 +16 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-19 40 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V50 494 -9 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-29 40 Thorfinn Aksel Larsos, Bodø SSK V60 494 -25 11.feb Bodø Bodø SSK
-28 42 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 492 -21 18.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 42 Stein Vidar Amundsen, Hamar SSK SH 1 492 ny 24.nov Lillestrøm Lillestrøm OP
-19 44 Johnny Jenssen, Mo PK 491 -4 11.feb Bodø Bodø SSK
-6 44 Bjørn Kristensen, Askim PK V50 491 +11 28.apr Kulås Sarpsborg PK
-35 46 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V70 489 -30 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-1 47 Jon Kristian Ulvin, Trondhjems PK 487 +16 3.mai Trondheim Trondhjems PK
ny 47 Bent Nørkov, Trondhjems PK 487 ny 24.jan Buran Trondhjems PK
-17 49 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V60 486 -2 28.okt Bodø Bodø SSK
+5 49 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V60 486 +23 28.okt Bodø Bodø SSK
-8 51 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK V50 485 +11 18.feb Bodø Bodø SSK
+31 51 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 485 +88 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 53 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V60 483 ny 8.jan Ekeberg OKTS
-20 54 Egil Roland, Porsgrunn PK V50 481 -5 7.des Brevik Porsgrunn PK
+1 54 Asbjørn Nikolaisen, Bodø SSK SH 1 481 +19 18.feb Bodø Bodø SSK
ny 56 Esten Murbreck, Hamar SSK V60 478 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-25 57 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 477 -11 3.mai Trondheim Trondhjems PK
-3 58 Erik Stai, Levanger SSL V70 473 +11 2.mai Vinne Verdal SSL
ny 59 Harald Andre Knoop, Sola PK V60 472 ny 11.nov Sola Skytehall Sola PK
ny 60 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen 470 ny 18.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 61 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv V50 469 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 62 Viggo Olden, Ørland PK 468 ny 24.mai Sankthansholet Ørland PK
-14 63 Helge Olden, Ørland PK V60 467 -3 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 63 Jan Helge Tofte, Stord PK V50 467 ny 22.mai Prestegardsskogen Stord PK
+3 63 Hans Johansen, Trondhjems PK V70 467 +26 3.mai Trondheim Trondhjems PK
-44 66 Per Olaf Tofsland, Grenland PK 466 -33 13.apr Brevik Porsgrunn PK
-32 66 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 466 -20 18.nov Buran Trondhjems PK
ny 68 Bjørn Egil Helgerud, Hokksund PK 465 ny 18.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 68 Rune Kristian Hansen, Trondhjems PK V50 465 ny 24.jan Buran Trondhjems PK
-38 68 Roy Andre Hanssen, Bodø SSK 465 -25 18.feb Bodø Bodø SSK
-25 71 Hans Petter Norland, Lillestrøm OP V50 464 -7 13.okt Lillestrøm Lillestrøm OP
-10 71 Thor-Johnny Finsrud, Grenland PK 464 +8 13.apr Brevik Porsgrunn PK
-3 73 Stig Arne Haugen, Trondhjems PK 462 +35 18.nov Buran Trondhjems PK
-25 74 Terje Storholt, Oslo PK V60 461 -9 13.apr Brevik Porsgrunn PK
ny 74 Jakob Kråkevik, Odda PK V60 461 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-32 76 Hugo Haug, OKTS V50 460 -13 5.feb Ekeberg OKTS
ny 77 Arvid Lande, Stord PK V70 455 ny 22.mai Prestegardsskogen Stord PK
-44 78 Hans Olav Bjelvin, Mo PK V60 452 -34 11.feb Bodø Bodø SSK
ny 79 Erik Sveum, Aron SK Drammen V50 449 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-24 79 Gunnar Nordgård, Bodø SSK V60 449 -13 7.jan Bodø Bodø SSK
-19 81 Kristian Kristiansen, Tromsø PK 448 -7 15.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 82 Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK Menn Jr 447 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-59 83 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V60 446 -50 28.apr Kulås Sarpsborg PK
-58 83 Harald Ræge, NOP/Vatne V70 446 -49 28.mai Skurve Stavanger PK
-14 85 Gunnar Langø, Tromsø PK V70 444 +21 15.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-31 86 Marius Haugerud, Bodung PK 441 -21 29.jan Ekeberg OKTS
-23 87 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 438 -12 2.mai Vinne Verdal SSL
ny 88 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V50 436 ny 24.mai Sankthansholet Ørland PK
ny 88 Petter Berg, Aron SK Drammen 436 ny 18.sep Drammen Aron SK Drammen
-15 90 Atle Audun Turøy, Stord PK V60 435 +15 13.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 91 Åge Ånensen, Stord PK 434 ny 13.mar Prestegardsskogen Stord PK
+8 92 Ketil Andre Høglund, Sarpsborg PK 433 +107 28.apr Kulås Sarpsborg PK
-25 93 Rune Finstad, OKTS V60 432 -4 4.nov Lillestrøm Lillestrøm OP
ny 94 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 431 ny 18.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 94 Tor Helge Haltvik, Frosta SSL 431 ny 2.mai Vinne Verdal SSL
-43 96 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V60 423 -44 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+1 97 Trond Hellesvik, Bodø SSK 421 +75 28.okt Bodø Bodø SSK
-49 98 Per Martin Marum, Trondhjems PK V70 420 -50 3.mai Trondheim Trondhjems PK
ny 99 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK V50 414 ny 9.jul Skurve Stavanger PK
ny 100 Bjørn Teigseth, Trondhjems PK V50 413 ny 24.jan Buran Trondhjems PK
ny 101 Elena Eikevoll Heltne, Florø PK Kv Jr 403 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 102 Hans Carsten Bøe, Trondhjems PK V50 401 ny 24.jan Buran Trondhjems PK
-25 103 Erling Andre Sønderby, Dokka PK 400 -6 8.jan Ekeberg OKTS
-18 103 Harald Setsaas, Selbu PK V60 400 +7 24.feb Selbuhallen Selbu PK
-50 105 Morten Rustad, Lillestrøm OP V50 394 -68 4.nov Lillestrøm Lillestrøm OP
ny 106 Trond Tanke, Tromsø PK V50 392 ny 15.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 107 Morten Ludvigsen, Sarpsborg PK V50 390 ny 28.apr Kulås Sarpsborg PK
ny 107 Marcus Jan Bertil Fällgren, Porsgrunn PK 390 ny 23.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 107 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 390 ny 16.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-17 110 Karl Gustav Roland, Porsgrunn PK V70 385 +23 9.mar Brevik Porsgrunn PK
ny 111 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V60 384 ny 18.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 112 Øyvind Stene, Sarpsborg PK V60 379 ny 28.apr Kulås Sarpsborg PK
ny 113 Børge Jørgensen-Dahl, Trondhjems PK V70 358 ny 3.mai Trondheim Trondhjems PK
ny 114 Asbjørn Taraldsen, Oppegård SL V70 348 ny 4.nov Lillestrøm Lillestrøm OP
ny 115 Jørgen Sæther, Trondhjems PK 338 ny 24.jan Buran Trondhjems PK
ny 116 Jan Helmer Kristiansen, Sarpsborg PK V50 337 ny 28.apr Kulås Sarpsborg PK
ny 117 Dag Ståle Strømstad, Kongsvinger SS V50 328 ny 11.nov Lillestrøm Lillestrøm OP
ny 118 Magne Tjugen, Ørland PK 323 ny 24.mai Sankthansholet Ørland PK
ny 119 Bård Terje Løklingholm, Stord PK 321 ny 13.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 120 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS V50 319 ny 7.des Ekeberg OKTS
-27 121 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V60 317 -42 28.apr Kulås Sarpsborg PK
ny 122 Anbjørn Strømø, Stord PK 300 ny 22.mai Prestegardsskogen Stord PK
ny 123 Audun Bermingrud, Aron SK Drammen 288 ny 18.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 124 Heine Gulliksen, Stord PK V70 271 ny 13.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 125 Arnt Børtveit, Stord PK V70 265 ny 22.mai Prestegardsskogen Stord PK