Alle på topp: Luft 40   2018 Klasse: A B C oppdatert 9.desember 2018
krav 375 355 335 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 386 Ann Kristin Tegle 198 skyttere ( -95 )
2017 pl Navn, Klubb klasse Sum 2017 Dato type Sted Arr.
ny 1 Morgan Bunes, Bærum PK 385 ny 4.aug LK Öckerö Öckerö SKF
-   2 Aina Sandstøl, Sandnes PK Kv V50 381 -1 4.jan int Sävsjö Svenska SSF
+1 3 Siv Marit Løvhaug, Dokka PK Kv 380 -1 27.mai WC München ISSF
+2 3 Anne Mette Sæteren, Bærum PK Kv 380 +3 6.jan int Sävsjö Svenska SSF
ny 5 Ole-Harald Aas, Bærum PK 378 ny 2.sep VM Changwon ISSF
+9 6 Ingar Woll, Bærum PK 376 +5 19.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
ny 7 Lasse Hovd, Bærum PK 375 ny 30.sep Brevik Porsgrunn PK
ny 8 Peder Sperstad, Bærum PK V50 374 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
-7 9 Ingeborg Gran, Steinkjer PK Kv V50 372 -10 6.jan int Sävsjö Svenska SSF
+49 10 Tor Inge Brokjøb, Stavanger PK V70 371 +14 3.mar Blåsenborg Stavanger PK
-3 11 Ann Helen Aune, Mysen PL Kv Jr 370 -4 6.jan int Sävsjö Svenska SSF
+4 11 Marianne Ullvassveen, Ull SS Kv V50 370 -1 4.aug LK Öckerö Öckerö SKF
ny 11 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V50 370 ny 19.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
ny 11 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 370 ny 21.okt Brevik Porsgrunn PK
+25 15 Frank Lien, Ringerike PK V50 368 +5 19.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
+15 15 Ole Morten Valø, Askim PK V50 368 +2 26.feb Fredrikstad Fredrikstad SS
-2 17 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V70 367 -4 22.apr Brevik Porsgrunn PK
ny 17 Eirik Lygre, Bergen PK V50 367 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
-   19 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 366 -4 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+11 19 Ove Eugen Horgen, Bærum PK V60 366   - 18.apr Kolsås Bærum PK
+1 21 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik V50 365 -3 11.mar Geiteryggen Grenland PK
+48 21 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V50 365 +10 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+9 21 Lars Rune Korneliussen, Bærum PK V50 365 -1 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+7 21 Arnt Olav Flønes, Stavanger PK V60 365 -2 3.mar Blåsenborg Stavanger PK
+56 21 Vilde Sunde, Sandnes PK Kv U16 365 +12 6.apr Blåsenborg Stavanger PK
+24 26 Frank Roy Haugland, Oppegård SL V60 364 +4 24.nov Lillestrøm Lillestrøm OP
+14 26 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V50 364 +1 28.nov Mo i Rana Mo PK
ny 26 Egil Roland, Porsgrunn PK V50 364 ny 2.des Brevik Porsgrunn PK
+4 26 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V60 364 -2 7.feb Stavangergt. 5 Haugesund PK
-11 30 Elisabeth Lotsberg, Lillestrøm OP Kv 363 -7 4.jan int Sävsjö Svenska SSF
+15 30 Terje Storholt, Oslo PK V60 363 +1 4.mar Brevik Porsgrunn PK
ny 30 Jan Henrik Eriksen, Bærum PK V60 363 ny 14.nov Kolsås Bærum PK
+22 30 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik V50 363 +4 17.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
-   30 Jonny Skevik, Nedre Eiker PK V50 363 -3 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+22 35 Tommy Schüller, Porsgrunn PK Menn U16 362 +4 11.nov Brevik Porsgrunn PK
-27 35 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 362 -12 3.mar Blåsenborg Stavanger PK
+15 37 Tom Lauritzen, Bodø SSK V60 361 +2 7.nov Bodø Bodø SSK
-36 37 Geir Ove Næss, Aron SK Drammen V50 361 -22 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+40 37 Jostein Utstrand, Ørland PK V50 361 +8 11.feb Brekstad Ørland PK
-10 40 Helge Olden, Ørland PK V60 360 -6 10.nov Brekstad Ørland PK
ny 40 Per Olaf Tofsland, Grenland PK 360 ny 21.okt Brevik Porsgrunn PK
-12 40 Lillian Larsen, Lyngsalpene PK Kv 360 -7 27.jan Polleidet Lyngsalpene PK
ny 40 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK V50 360 ny 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+33 44 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V60 359 +6 25.feb Kulås Sarpsborg PK
-22 44 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V50 359 -9 21.jan Brekstad Ørland PK
-6 44 Ann Kristin Tegle, Stavanger PK Kv V50 359 -6 5.jan Blåsenborg Stavanger PK
-38 44 Elin Veronika Aune, Mysen PL Kv 359 -17 6.jan int Sävsjö Svenska SSF
ny 44 Stein Alfei, Hamar SSK 359 ny 5.des Bjørkholsbakken Stange SS
ny 49 John Olav Sundal, Tysnes SSK V60 358 ny 26.jan Prestegardsskogen Stord PK
+24 49 Luca Abele Piciaccia, Bærum PK V50 358 +4 4.nov Kolsås Bærum PK
-19 49 Erik Sveum, Aron SK Drammen V50 358 -8 8.jan Drammen Aron SK Drammen
+52 52 Arild Inge Wollan, Støren SSK V50 357 +10 29.jan Støren Skytesenter Støren SSK
-8 53 Johnny Roger Nilsen, Fredrikstad SS V60 356 -6 26.feb Fredrikstad Fredrikstad SS
-32 53 Ståle Waagbø, Stavanger PK V60 356 -13 19.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
+14 55 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 355   - 11.nov Brevik Porsgrunn PK
-11 56 Geir Udnæs, Sarpsborg PK V50 354 -8 21.okt Kulås Sarpsborg PK
+7 56 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V60 354 -2 28.feb Bodø Bodø SSK
+30 56 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 354 +3 14.mar Kolstad Trondhjems PK
-42 56 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V60 354 -18 25.feb Kulås Sarpsborg PK
+17 56 Odd Willy Aas, Fredrikstad SS V60 354   - 12.nov Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 61 Geir Lunde, Klepp MSL V50 353 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 61 Håvard Hoff, Ørland PK 353 ny 19.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
+75 61 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V60 353 +15 19.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
ny 61 Bjørn Martin Bruun, Trondhjems PK V50 353 ny 4.aug LK Öckerö Öckerö SKF
ny 65 Jarle Folkestad, Bergen PK V50 352 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+17 65 Jan Helge Tofte, Stord PK V50 352   - 23.mar Prestegardsskogen Stord PK
+32 65 Henrik Lindeman, Bærum PK V50 352 +3 18.apr Kolsås Bærum PK
+32 68 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 351 +3 3.feb Støren Skytesenter Støren SSK
-12 69 Gunnar Langø, Tromsø PK V70 350 -8 19.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
+82 69 Jakob Kråkevik, Odda PK V60 350 +16 18.mar NM Sotra Sartor SSL
-10 69 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V60 350 -7 4.mar Skytterhuset Krapfoss Ull SS
-50 72 Hans Olav Bjelvin, Mo PK V60 349 -19 10.feb Bodø Bodø SSK
ny 72 Petter Aas, Porsgrunn PK V60 349 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+10 72 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 349 -3 3.nov Egge fellesbane Steinkjer PK
+28 72 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 349 +1 16.feb Levangerhallen Levanger SSL
+90 76 Tim Leo Czternasty Hembre, Bærum PK Menn U12 348 +18 28.okt Kolsås Bærum PK
-13 76 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 348 -8 17.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+10 76 Rune Finstad, OKTS V60 348 -3 28.okt Kolsås Bærum PK
ny 79 Geir Pisani, Bergen PK V50 347 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
-6 79 Per Størker Haugnes, Kristiansund PK V50 347 -7 4.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 81 Livar Gudmestad, Sandnes PK V50 346 ny 13.mar Bråstein Sandnes PK
+50 81 Unni Heidi Ramsvik Halvorsen, Farris SS - Larvik Kv 346 +6 3.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 81 Hans Carsten Bøe, Trondhjems PK V50 346 ny 14.mar Kolstad Trondhjems PK
+12 81 Åge Lier, Stjørdal PK V60 346 -4 19.feb Selbuhallen Selbu PK
+15 85 Sture Schølin, Bodø SSK V60 345 -3 3.jan Hunstad Bodø SSK
+102 85 Kåre Louis Angvik, Horten O. PK V60 345 +22 23.feb Krapfoss Ull SS
+94 85 Liv Ingrid Kavli, Oslo PK Kv V60 345 +20 28.feb Kolsås Bærum PK
+39 88 Gunnar Nordgård, Bodø SSK V60 344 +3 26.sep Bodø Bodø SSK
ny 88 Maya Waldeland, Stavanger PK Kv U14 344 ny 6.apr Blåsenborg Stavanger PK
-48 88 Hilde Knudsen Holter, Stavanger PK Kv V50 344 -19 5.jan Blåsenborg Stavanger PK
+67 91 Tore Østvold, Aron SK Drammen V70 343 +11 14.mai Drammen Aron SK Drammen
+20 91 Tor Michael Kristiansen, Aron SK Drammen V60 343 -2 12.feb Drammen Aron SK Drammen
+60 91 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V60 343 +9 2.des Brevik Porsgrunn PK
-18 91 Andreas Tømmerbakke, Bærum PK V70 343 -11 9.mai Kolsås Bærum PK
ny 95 Bjørn Harald Brakstad, Sunndal PK Menn U16 342 ny 11.mar Gamle Meierikjelleren Sunndal PK
+60 96 Thea Mari Hovin Landsem, Støren SSK Kv U16 341 +8 16.apr Støren Skytesenter Støren SSK
+43 96 Pål Nag Aas, Aron SK Drammen V60 341 +4 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+4 96 Vivi-Ann Evasdatter Vestmo, Tromsø PK Kv V50 341 -7 6.jan Mellomvegen 79 Tromsø PK
+80 99 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V60 340 +15 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+21 99 Rolf Johan Dillevik, Mysen PL V70 340 -3 25.okt Mysen Mysen PL
+76 99 Morten Ludvigsen, Sarpsborg PK V50 340 +13 25.feb Kulås Sarpsborg PK
+9 102 Torgrim Rønning, Aron SK Drammen V50 339 -6 8.jan Drammen Aron SK Drammen
-43 102 Erik Stai, Levanger SSL V70 339 -18 3.nov Egge fellesbane Steinkjer PK
+12 102 Jon Dag Repstad, Kristiansand PK V60 339 -5 11.mar Fevik Grimstad SS
+18 102 Liv Fritzvold, Bærum PK Kv V70 339 -4 9.mai Kolsås Bærum PK
-20 102 Thorbjørn Johansen, Stange SS V50 339 -13 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 107 Sigrid Annie Åsjord, Bodø SSK Kv U16 338 ny 13.jun Bodø Bodø SSK
ny 108 Rolf Toven, Nesset PK V60 337 ny 11.mar Gamle Meierikjelleren Sunndal PK
+39 108 Tore Viggo Martinsen, Sarpsborg PK V50 337 +2 22.jan Fredrikstad Fredrikstad SS
+17 108 Jan Petter Røsok, Sarpsborg PK V70 337 -5 26.feb Fredrikstad Fredrikstad SS
+99 108 Håvard Aurlien, SF Ørn Menn U16 337 +23 10.feb Kolsås Bærum PK
-49 112 Steinar Holbø, Grenland PK V60 336 -20 24.okt Geiteryggen Grenland PK
+8 112 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V60 336 -7 3.jan Hunstad Bodø SSK
+72 112 Adrian Halle, Stavanger PK Menn U16 336 +12 26.okt Blåsenborg Stavanger PK
-35 112 Harald Ræge, NOP/Vatne V70 336 -17 26.okt Blåsenborg Stavanger PK
+35 112 Hugo Haug, OKTS V50 336 +1 28.feb Kolsås Bærum PK
+45 117 Petter Mandt, Grimstad SS V60 335 +4 7.jan Fevik Grimstad SS
ny 117 Tore Alstadvoll, Frosta SSL V50 335 ny 19.okt Levangerhallen Levanger SSL
-33 119 Lars Eknes, Kongsberg PK Menn U16 334 -17 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+15 119 Jostein Engesmo, Støren SSK V60 334 -5 12.feb Støren Skytesenter Støren SSK
+98 121 Frode Nilsen, Bærum PK V60 333 +24 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 122 Ståle Ketil Nordeng, Trondhjems PK V50 332 ny 14.mar Kolstad Trondhjems PK
ny 123 Anders Dingstad, Askim PK V50 330 ny 20.sep Mysen Mysen PL
ny 123 Jarle Løklingholm, Stord PK Menn U16 330 ny 26.okt Prestegardsskogen Stord PK
+145 125 Sissel Gunhild Lauten, Namnå PK Kv V50 328 +79 19.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
ny 125 Geir Atle Småvik, Trondhjems PK V50 328 ny 15.aug Kolstad Trondhjems PK
ny 125 Tor Henning Dåpan, Grenland PK V70 328 ny 11.mar Geiteryggen Grenland PK
+11 128 Rolf Snorre Susegg, Steinkjer PK V70 327 -10 13.jan Egge fellesbane Steinkjer PK
+38 128 Astrid Landsverk, Porsgrunn PK Kv V60 327 -3 22.apr Brevik Porsgrunn PK
+77 130 Mia Glückstad, SF Ørn Kv U14 326 +12 10.feb Kolsås Bærum PK
+44 131 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V70 325 -2 19.okt Levangerhallen Levanger SSL
ny 131 Tor Ståle Sørli, Sandnessjøen PK V60 325 ny 21.mar Stamneshallen Sandnessjøen PK
-22 133 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V60 324 -21 9.des Drammen Aron SK Drammen
+65 133 Jan Helmer Kristiansen, Sarpsborg PK V50 324 +4 25.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 135 Annie Rein Havn, Sitter IL PK Kv Jr 322 ny 21.jan Utvorda Sitter IL PK
ny 135 Knut Aamodt, Farris SS - Larvik V60 322 ny 11.mar Geiteryggen Grenland PK
+41 137 Nina Christin Røsvik, Tromsø PK Kv 321 -5 27.jan Polleidet Lyngsalpene PK
-11 138 Lise Sørlie Bach, Støren SSK Kv 320 -21 29.jan Støren Skytesenter Støren SSK
+1 138 Ola Todal, Trondhjems PK V60 320 -17 13.jan Støren Skytesenter Støren SSK
+104 140 Oscar Fabian Gundersen, Sarpsborg PK Menn U16 318 +29 17.nov Kulås Sarpsborg PK
+21 141 Arne Sandstøl, Sandnes PK V50 317 -14 14.sep Stavanger Stavanger PK
ny 142 Atle Audun Turøy, Stord PK V60 316 ny 26.jan Prestegardsskogen Stord PK
+27 143 Rasim Hodzic, Sarpsborg PK V50 314 -15 14.jan Kulås Sarpsborg PK
ny 143 Theodor Møller Rørtveit, Tromsø PK Menn U16 314 ny 1.des Polleidet Lyngsalpene PK
ny 145 Morten Garmo, Porsgrunn PK V60 313 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+49 146 Karl Gustav Roland, Porsgrunn PK V70 312 -9 14.jan Brevik Porsgrunn PK
ny 146 Roy Wolvik, Stavanger PK 312 ny 16.nov Blåsenborg Stavanger PK
+65 146 Helge Asbjørn Moe, Steinkjer PK V70 312 -1 13.jan Egge fellesbane Steinkjer PK
+65 149 Jan Helmen, Aron SK Drammen V60 311   - 12.feb Drammen Aron SK Drammen
ny 149 Guri Eknes, Kongsberg PK Kv 311 ny 22.apr Brevik Porsgrunn PK
+49 149 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V70 311 -9 24.feb Polleidet Lyngsalpene PK
ny 149 Thor Jørgen Dybvad, Fredrikstad SS V60 311 ny 26.feb Fredrikstad Fredrikstad SS
+77 149 Per Hagen, Aron SK Drammen V60 311 +6 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+61 154 Kristin Ragnfrid Bakka, Kristiansand PK Kv V50 310   - 17.feb Kristiansand Kristiansand PK
ny 155 Vidar Høyer, Farris SS - Larvik V50 308 ny 3.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+93 155 Sofie Rønningsgrind, Trondhjems PK Kv U16 308 +22 9.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 155 Frank Johan Martin Løvdal, Verdal SSL V60 308 ny 3.nov Egge fellesbane Steinkjer PK
ny 158 Ronja Bjørlo Syversen, SF Ørn Kv U16 307 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+83 159 Turid Gulestø, Selbu PK Kv V50 306 +13 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 160 Kjell Arne Kalland, Førde PK V60 305 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 161 Harald Setsaas, Selbu PK V60 304 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+119 161 Bård Roe Heggdal Flore, Sitter IL PK Menn U16 304 +71 21.jan Utvorda Sitter IL PK
+62 163 Thomas Vestmo, Tromsø PK Menn U16 303 -3 27.jan Polleidet Lyngsalpene PK
+56 163 Helge Talberg, Mysen PL V60 303 -6 22.nov Mysen Mysen PL
ny 165 Ingunn Green, Farris SS - Larvik Kv 302 ny 17.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 165 Birger Terje Garthus, Bærum PK V70 302 ny 26.sep Kolsås Bærum PK
ny 165 Lars Inge Aga, Odda PK V60 302 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+27 168 Gerhard Fisch Vågen, Bergen PK V70 301 -20 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+89 169 Helge Kristiansen, Porsgrunn PK V60 300 +29 4.mar Brevik Porsgrunn PK
+37 170 Roar Ludvigsen, Bergen PK V60 299 -15 1.feb Laksevåg Bergen PK
+31 171 Olav Ingvar Vedvik, Sitter IL PK V60 298 -20 4.mar Utvorda Sitter IL PK
+64 172 Olav Jørgen Bjørkås, Sitter IL PK V50 297   - 4.mar Utvorda Sitter IL PK
ny 173 Mads Torkildsen Brodahl, Oslo PK Menn U14 296 ny 10.feb Kolsås Bærum PK
ny 174 Janne Annie Albrigtsen, Salangen PK Kv 293 ny 10.nov Salangen kulturhus Salangen PK
-41 175 Øyvind Stene, Sarpsborg PK V60 292 -47 20.sep Mysen Mysen PL
+69 175 Andreas Larssen, Oslo PK Menn U16 292 +3 10.feb Kolsås Bærum PK
-34 177 Magnus Løvhaug, Dokka PK V70 291 -45 10.feb Kolsås Bærum PK
-16 178 Per Erik Wiggen, Steinkjer PK V60 289 -42 13.jan Egge fellesbane Steinkjer PK
ny 179 Daniel Olaussen, Melhus PK Menn U16 288 ny 15.sep Kolstad Trondhjems PK
+54 180 Christian Nilsen, Bodø SSK Menn U16 287 -13 10.feb Bodø Bodø SSK
ny 181 Magnus Mork Mulvik, Kristiansund PK Menn U14 278 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 182 Kristoffer Johansen, Sarpsborg PK Menn U16 271 ny 17.nov Kulås Sarpsborg PK
-4 183 Reidar Owe, Skudenes PK V70 270 -55 10.jan Stavangergt. 5 Haugesund PK
+102 184 Espen Stensletten, Stord PK Menn U16 265 +78 23.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 185 Leah Van Der Poel, Tromsø PK Kv U16 259 ny 10.feb Mellomvegen 79 Tromsø PK
ny 186 Sara Ndapandula Haugnes, Kristiansund PK Kv U14 257 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+55 187 Iver Nybø Botterli, Kristiansund PK Menn Jr 256 -37 18.feb Gamle Meierikjelleren Sunndal PK
+67 187 Øyvind Jenssen, Kristiansund PK V70 256 -20 15.sep Bjørnehaugen Kristiansund PK
+90 189 Rolf Askevold, Bodø SSK V50 253 +19 28.feb Bodø Bodø SSK
ny 190 Rose Mari Yttergård-Strand, Støren SSK Kv V50 248 ny 24.nov Støren Skytesenter Støren SSK
ny 191 Arne Emil Kolbjørnsen, Haugesund PK V50 244 ny 7.feb Stavangergt. 5 Haugesund PK
+73 192 Einar Jarle Grytdal, Støren SSK V50 243 -16 3.mar Støren Skytesenter Støren SSK
ny 193 Ingebjørg Tokheim, Porsgrunn PK Kv 241 ny 4.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 193 Mats Hensema Andersen, Sarpsborg PK Menn U16 241 ny 17.nov Kulås Sarpsborg PK
ny 195 Anja Helene Ørsnes, Sitter IL PK Kv Jr 229 ny 21.jan Utvorda Sitter IL PK
ny 196 David Kruszynski, Molde PK Menn U12 201 ny 18.nov Vestneshallen Vestnes PK
ny 197 Nikolai Normann-Hansen, Horten O. PK Menn U16 153 ny 4.mar Skytterhuset Krapfoss Ull SS
ny 198 Talita Nilsen, Steinkjer PK Kv 149 ny 16.feb Levangerhallen Levanger SSL