Alle på topp: NAIS Grov   2017 Klasse: Menn Kv Menn Jr Kv Jr oppdatert 24.november 2017
vurd.krav: - - - - Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet 276 skyttere ( +55 )
2016 pl Navn, Klubb klasse Sum 2016 Dato type Sted Arr.
ny 1 Frank Lien, Ringerike PK V50 290 ny 1.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
-   1 Tor Jonassen, Sandnes PK V50 290 +1 4.feb Bråstein Sandnes PK
+11 3 Terje Storholt, Oslo PK V60 285 +9 16.sep Buttentjern Ringerike PK
+27 4 Glenn Bjorheim, Hå PK 283 +15 7.okt Refsland Hå PK
ny 5 Evert André Jonassen, Halden PK 282 ny 30.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 6 Frode Mølland, Greipstad PK 280 ny 11.mar Nodeland Greipstad PK
ny 7 Arild Inge Wollan, Støren SSK 279 ny 21.aug Furukollen Støren SSK
+7 8 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V50 277 +2 5.okt Stavangergata 5 Haugesund PK
+23 8 Bjørn Tore Espevik, Tysnes SSK 277 +9 21.sep Vevatne Tysnes SSK
+23 8 Erik Sveum, Aron SK Drammen V50 277 +9 14.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
+20 11 Petter Berg, Aron SK Drammen 276 +8 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
-8 11 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 276 -7 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
+33 11 Ole Johan Elvestad, Lillehammer PK V70 276 +12 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
ny 11 Arild Knudsen, Sandnes PK 276 ny 4.feb Bråstein Sandnes PK
+13 15 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V50 275 +6 2.nov Stavangergata 5 Haugesund PK
+7 15 Runar Magnussen, Sola PK 275 +4 4.feb Bråstein Sandnes PK
+95 15 Lars Storemark, NOP-Bergen 275 +29 23.aug Laksevåg Bergen PK
+33 18 Bjørge Jansen, Sarpsborg PK V60 274 +12 30.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
+9 19 John Lothe, Haugesund PK 273 +4 2.feb Stavangergata 5 Haugesund PK
+61 20 Bernhard Johan Kvale, Sandnes PK 272 +18 2.nov Stavangergata 5 Haugesund PK
+44 20 Odd Bjorheim, Hå PK V60 272 +13 7.okt Refsland Hå PK
+24 20 Norman Hetland, Sandnes PK 272 +8 4.feb Bråstein Sandnes PK
+28 20 Livar Gudmestad, Sandnes PK 272 +9 7.okt Refsland Hå PK
+66 20 Ole Morten Langeland, Haugesund PK 272 +20 6.apr Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 20 Arild Brattrud, Dokka PK V50 272 ny 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
ny 26 Nils Lennart Johan Sand, Halden PK V50 271 ny 30.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
-18 26 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv V50 271 -9 11.mar Nodeland Greipstad PK
-15 26 Per Rune Magnussen, Sola PK V50 271 -6 7.okt Refsland Hå PK
+27 26 Jan Helge Tofte, Stord PK V50 271 +10 11.apr Prestegardsskogen Stord PK
-20 26 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 271 -10 7.okt Refsland Hå PK
ny 26 Tom Rune Skogstad, Dokka PK V50 271 ny 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
+78 32 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 270 +24 7.okt Refsland Hå PK
-10 32 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 270 -1 30.mai Tromsdal Verdal SSL
+16 32 Steinar Omdal, Greipstad PK 270 +7 11.mar Nodeland Greipstad PK
-7 35 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V50 268 -1 1.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 35 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V50 268 ny 7.nov Prestegardsskogen Stord PK
+84 35 Olaf Åvitsland, Evje PK V50 268 +29 20.mai Y2 Evje PK
+55 38 Bernardus van Rijn, Kristiansand PK 267 +16 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
+6 38 Asbjørn Solheim, Bremnes PK V60 267 +3 11.apr Prestegardsskogen Stord PK
ny 38 Åge Lier, Stjørdal PK V60 267 ny 10.aug Skatval Stjørdal PK
-16 38 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 267 -4 22.mai Lerkehaug Steinkjer PK
+111 42 Orvel Varhaug, Hå PK V50 266 +49 7.okt Refsland Hå PK
-20 42 Gunnar Orthe, Haugesund PK V50 266 -5 2.feb Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 42 Rune Finstad, OKTS V60 266 ny 18.sep Ekeberg OKTS
ny 45 Geir Berg, Ringerike PK V50 265 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
ny 46 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 264 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
-35 46 Stein Arne Jenssen, Dokka PK V50 264 -13 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
ny 48 Jon Ørsund, Sunndal PK 263 ny 4.aug Dalaråa Sunndal PK
+70 48 Geir Yngvar Haugsnes, Haugesund PK 263 +23 2.feb Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 50 Roar Haugan, Støren SSK 262 ny 7.jun Furukollen Støren SSK
ny 50 Svein Norfinn Krakeli, Eide og Fræna PK V60 262 ny 4.aug Dalaråa Sunndal PK
ny 50 Atle Kristoffersen, Sandnes PK V50 262 ny 4.feb Bråstein Sandnes PK
+3 50 Magnus Sømme, Sandnes PK 262 +1 4.feb Bråstein Sandnes PK
+39 54 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK 261 +10 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 54 Yuri Tsaplin, Hafrsfjord PK 261 ny 7.okt Refsland Hå PK
ny 54 Marius Dyngeland, Bergen PK 261 ny 11.mai Laksevåg Bergen PK
ny 54 Niels Åge Johansen, Nord-Odal SS V50 261 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
-36 54 Rolf Magne Høvring, Haugesund PK V50 261 -11 5.okt Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 54 Einar Darre Kaarbø, Vigra og Valderøy PK V50 261 ny 14.jan Giske Idrettshall Vigra/Valderøy PK
ny 60 Eirik Eriksen, Horten O. PK 260 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
-2 60 Jan Erik Brandbu, Mysen PL V70 260   - 4.apr Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 60 Martin Meltzer, Arendal PK 260 ny 20.apr Saltrød Arendal PK
-5 63 Asmund Broks, Farris SS - Larvik V70 259 -1 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 63 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 259 ny 5.sep Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 63 Kåre Nord-Varhaug, Hå PK 259 ny 7.okt Refsland Hå PK
+18 63 Ramzan Said-Huseynovich Ilyasov, Haugesund PK 259 +5 2.feb Stavangergata 5 Haugesund PK
+61 63 Lars Erik Fjelldal, Hafrsfjord PK 259 +23 4.feb Bråstein Sandnes PK
ny 63 Bjørn Teigseth, Trondhjems PK V50 259 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 63 Rikard Hille, Greipstad PK 259 ny 11.mar Nodeland Greipstad PK
-45 63 Rolf Hindal, Haugesund PK 259 -13 2.feb Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 71 Rune Kristian Hansen, Trondhjems PK V50 258 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 71 Torstein Vikan, Verdal SSL 258 ny 29.aug Tromsdal Verdal SSL
-67 71 Kay Ronnie Østhus Hansen, Haugesund PK 258 -24 5.jan Tunellen Haugesund PK
ny 71 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V50 258 ny 14.jan Giske Idrettshall Vigra/Valderøy PK
-44 71 Gunnar Varhaug, Hå PK 258 -12 7.okt Refsland Hå PK
ny 76 Ingar Woll, Bærum PK 257 ny 18.sep Ekeberg OKTS
ny 76 Rune Thoresen, Verdal SSL V50 257 ny 30.mai Tromsdal Verdal SSL
+63 76 Reidar Hestnes, Egersund PK V60 257 +33 7.okt Refsland Hå PK
-6 76 Gunnar Teigland, Tysnes SSK V60 257 -1 21.sep Vevatne Tysnes SSK
-45 76 Trond Forgaard, Greipstad PK 257 -11 11.mar Nodeland Greipstad PK
-4 81 Espen Schanche, Sandefjord PK V60 256   - 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
+43 81 Liv Håland, Hå PK Kv 256 +20 7.okt Refsland Hå PK
ny 81 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V50 256 ny 23.aug Laksevåg Bergen PK
+16 81 Roar Jacob Lislevand, Evje PK 256 +6 20.mai Y2 Evje PK
+20 81 Jan Ove Midtun, Bergen PK 256 +7 23.aug Laksevåg Bergen PK
ny 81 Erik Gundersen, Vennesla PK 256 ny 11.mar Nodeland Greipstad PK
+28 87 Eskild Skaar, Grimstad SS 255 +13 1.okt Fevikhallen Grimstad SS
ny 87 Erik Skjefstadmoen, Kongsvinger SS V50 255 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 89 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 254 ny 21.aug Furukollen Støren SSK
-31 89 Leif Tellefsen Brendeland, Haugesund PK 254 -6 6.apr Stavangergata 5 Haugesund PK
+50 89 Ole Kristian Røed, Sandefjord PK 254 +30 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 89 Svein Engeli, Dokka PK V60 254 ny 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
-12 93 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V50 253 -1 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
+69 94 Berner Helland, Marnar PL 252 +43 11.mar Nodeland Greipstad PK
ny 95 Stian Fossan, Steinkjer PK 251 ny 29.aug Tromsdal Verdal SSL
-42 95 Sjur Arne Kleiven, Lillehammer PK V70 251 -10 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
ny 95 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK 251 ny 7.okt Refsland Hå PK
+2 95 Hugo Kjetså, Evje PK 251 +1 20.mai Y2 Evje PK
-29 99 Kristoffer Gjelsvik Hansen, Bergen PK 250 -8 7.jun Laksevåg Bergen PK
-13 99 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 250 -2 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
-83 101 Jan Ivar Ingebrethsen, Greipstad PK V50 249 -23 11.mar Nodeland Greipstad PK
+14 101 Karl Olav Undheim, Bremnes PK 249 +7 25.apr Bømlohallen Bremnes PK
ny 101 Dag Kristiansen, Aron SK Drammen V60 249 ny 14.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
-66 104 Atle Audun Turøy, Stord PK V60 248 -19 26.sep Prestegardsskogen Stord PK
-40 104 Jan Olav Furuborg, Greipstad PK 248 -11 11.mar Nodeland Greipstad PK
ny 106 Kjetil Ellertsen, Egersund PK 247 ny 7.okt Refsland Hå PK
ny 106 Steven David Bendal, Vigra og Valderøy PK 247 ny 18.mar Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
-31 108 Are Wivestad, Sandnes PK V50 246 -10 7.okt Refsland Hå PK
ny 108 Iver Jørve, Ringerike PK Menn Jr 246 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
ny 110 Trond Skyrud Tyssen, Kongsvinger SS 245 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 110 Peter Hirth, Aron SK Drammen V70 245 ny 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 110 Alf Øversveen, Dokka PK V60 245 ny 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
+14 110 Odd Willy Aas, Mysen PL V60 245 +9 30.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
+14 114 Terje Solhaug, Dokka PK 244 +10 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
ny 114 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 244 ny 7.jun Furukollen Støren SSK
-97 114 John Olav Sundal, Tysnes SSK V60 244 -29 21.sep Vevatne Tysnes SSK
ny 117 Thomas Vikan Strøm, Viking PK og RK V50 243 ny 21.aug Furukollen Støren SSK
+16 117 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 243 +14 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 117 Trygve Haldorsen, Bremnes PK V60 243 ny 25.apr Bømlohallen Bremnes PK
ny 120 Rune Berg Ålien, Nesbyen PK 242 ny 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 120 Richard Aaserud, Ringerike PK 242 ny 1.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 120 Vidar Frank Solemdal, Bergen PK V50 242 ny 7.jun Laksevåg Bergen PK
+6 123 Bård Håland, Hå PK 240 +7 7.okt Refsland Hå PK
-37 123 Birger Hovland, Haugesund PK 240 -12 1.jun Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 123 Thomas Rosenvinge, Grimstad SS 240 ny 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 123 Trond Eidem, Kr.sand Garnison PK V50 240 ny 12.mar Kristiansand Kr.sand Garnison PK
ny 127 Jan Helmer Kristiansen, Sarpsborg PK V50 239 ny 19.sep Regimentsmyra Fredrikstad SS
-5 127 Alf Johnsen, Greipstad PK V60 239 +2 24.aug Gimlehallen Kristiansand PK
ny 127 Paul Kristian Kristensen, Alta SSK 239 ny 29.aug Tromsdal Verdal SSL
+53 130 Tor Andre Opås, Evje PK V50 238 +55 20.mai Y2 Evje PK
ny 131 Knut Erik Bratli, Horten O. PK V50 237 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 132 Odd Morten Brekke, Sandnes PK 236 ny 4.feb Bråstein Sandnes PK
ny 133 Arve Løkamoen, Aron SK Drammen 235 ny 1.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 134 Morten Krabbesund Krystad, Arendal PK V50 234 ny 7.sep Saltrød Arendal PK
-83 134 Ole Petter Røed, Sandefjord PK V50 234 -28 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 136 May Brit Morsund Håland, Egersund PK Kv 233 ny 7.okt Refsland Hå PK
ny 136 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik V50 233 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
ny 138 Stian Ølberg, Sandnes PK 231 ny 4.feb Bråstein Sandnes PK
ny 138 Arnfinn Borch Lund, Sandnes PK V60 231 ny 4.feb Bråstein Sandnes PK
ny 138 Geir Ove Næss, Aron SK Drammen V50 231 ny 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
+16 141 Terje Vikøren, Tysnes SSK 230 +17 21.sep Vevatne Tysnes SSK
-32 142 Steinar Solheim, Stord PK V50 228 -18 26.sep Prestegardsskogen Stord PK
ny 143 Jan Wiik, Aron SK Drammen V50 227 ny 1.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 144 Tor Arne Berenger, Ringerike PK V50 226 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
ny 144 Ole Martin Jørve, Ringerike PK V50 226 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
ny 146 Sigurd Endresen, Stjørdal PK 225 ny 10.aug Skatval Stjørdal PK
ny 146 Jan Varhaug, Hå PK V70 225 ny 7.okt Refsland Hå PK
-26 148 Audun Freitag, Grimstad SS 224 -13 20.apr Saltrød Arendal PK
ny 149 Morten Eriksen, Aron SK Drammen V50 223 ny 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 150 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V50 222 ny 16.sep Buttentjern Ringerike PK
ny 151 Per Arve Heggset, Sunndal PK V50 221 ny 4.aug Dalaråa Sunndal PK
+47 151 Sissel Synnøve Korpiselkä, Hå PK Kv 221 +62 7.okt Refsland Hå PK
ny 151 Kåre Louis Angvik, Horten O. PK V60 221 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 154 Runar Ingebretsen, Losby VPK V50 220 ny 18.sep Ekeberg OKTS
-48 155 Odd Geir Ramsland Westermann, Kristiansand PK 219 -29 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 155 Tore Nygaard, Haugesund PK 219 ny 2.nov Stavangergata 5 Haugesund PK
-56 157 Johnny Ulveraker, Tysnes SSK V50 217 -32 21.sep Vevatne Tysnes SSK
ny 158 Jan Christian Fjeld, Ringerike PK V50 216 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
ny 158 Robin Hille, Marnar PL 216 ny 11.mar Nodeland Greipstad PK
ny 160 Stig Arne Haugen, Trondhjems PK 215 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 160 Eldar Normann Danielsen, Trondhjems PK 215 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+37 160 Frank Harald Eikseter, Nord-Odal SS V60 215 +55 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 163 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V50 214 ny 14.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 163 Jens Oluf Westgaard, Fredrikstad SS V60 214 ny 30.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 163 Bjørn Johan Mariboe, Ringerike PK 214 ny 1.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 166 Nils Oddvar Midtun, Ringerike PK 213 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
+21 166 Morten Ludvigsen, Sarpsborg PK V50 213 +36 19.sep Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 168 Frank Terje Tysnes, Tysnes SSK V50 212 ny 21.sep Vevatne Tysnes SSK
ny 168 Stefan Klasson, Kr.sand Garnison PK 212 ny 12.mar Kristiansand Kr.sand Garnison PK
ny 168 John Werner Andersen, Nord-Odal SS 212 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 171 Øyvind Sogn, Horten O. PK V60 211 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 171 Thomas Moen, Egersund PK 211 ny 4.feb Bråstein Sandnes PK
ny 173 Steinar Nestås, Bergen PK V60 210 ny 23.aug Laksevåg Bergen PK
ny 173 Ronald Storesæther Eikefjord, Egersund PK V50 210 ny 7.okt Refsland Hå PK
-38 175 Einar Sør-Reime, Sandefjord PK V70 208 -18 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 175 Jan Henrik Michaelsen, Kongsvinger SS 208 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 177 Warren Apolinar Madlangbayan Tolentino, Stord PK 207 ny 26.sep Prestegardsskogen Stord PK
ny 177 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V70 207 ny 29.aug Tromsdal Verdal SSL
ny 177 Jørgen Lauvsland, Evje PK 207 ny 20.mai Y2 Evje PK
ny 180 Geir Yngve Kristiansen, Nedre Eiker PK 206 ny 1.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 181 Webjørn Jostein Gamlem, Vigra og Valderøy PK 205 ny 14.jan Giske Idrettshall Vigra/Valderøy PK
ny 182 Dag Lergrovik, Ålesund PK 204 ny 18.mar Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 182 Mass Langvatn, Ørsta/Volda PK 204 ny 18.mar Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 184 Per Gunnar Sand, Aron SK Drammen V50 203 ny 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
-126 184 Hans Jørgen Aslaksen, Andebu PL V50 203 -57 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 186 Jan Arve Wiik, Vigra og Valderøy PK 199 ny 18.mar Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 187 Sigmund Westvik, Stord PK V50 198 ny 11.apr Prestegardsskogen Stord PK
ny 188 Fredrik Furholt, Kongsvinger SS 197 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 188 Sveinung Kolskår, Stord PK 197 ny 7.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 188 Yngve Lund Bråthen, Trondhjems PK V50 197 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 188 Øystein Sætrevik Meland, Haugesund PK 197 ny 6.apr Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 188 Ola Andre Bjorland, Evje PK 197 ny 20.mai Y2 Evje PK
ny 193 Tor Michael Kristiansen, Aron SK Drammen V60 194 ny 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 194 Svein Petter Bergkvist, Kristiansand PK V50 193 ny 24.aug Gimlehallen Kristiansand PK
ny 195 André Nilsbakken, Kristiansand PK 192 ny 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
-118 195 Jarl-Edvind Edvardsen, Greipstad PK 192 -64 11.mar Nodeland Greipstad PK
ny 197 Gunnar Bjånes, Ringerike PK V50 190 ny 16.sep Buttentjern Ringerike PK
ny 198 Even Tungen, Ringerike PK 189 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
ny 198 Tor Håkon Betten Åsgård, Kristiansund PK 189 ny 18.mar Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 200 Per Morten Kannelønning, Stord PK 187 ny 26.sep Prestegardsskogen Stord PK
ny 201 Runar Holm, Skien PK 186 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 201 Roy Ollestad, Egersund PK 186 ny 7.okt Refsland Hå PK
-35 203 Torstein Liene, Greipstad PK V60 185 -21 11.mar Nodeland Greipstad PK
ny 204 Stein Jørgensen, Sandefjord PK V60 182 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 205 Vidar Tjore, Tysnes SSK 181 ny 21.sep Vevatne Tysnes SSK
ny 205 Benjamin Aanonsen, Grimstad SS 181 ny 7.sep Saltrød Arendal PK
ny 207 Morten Maaø Jakobsen, Trondhjems PK 179 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 207 Dag Magnus Saxeide, Hafrsfjord PK V50 179 ny 4.feb Bråstein Sandnes PK
ny 209 Morten Løfshus Ottem, Viking PK og RK 177 ny 10.aug Skatval Stjørdal PK
ny 209 Vegard Øksendal Haaland, Greipstad PK 177 ny 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 211 Karl Erik Øyøygard, Trondhjems PK 176 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 211 Johann Hammerdinger, Haugesund PK V50 176 ny 2.nov Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 213 Tom Øivind Jensen, Fredrikstad SS V70 175 ny 30.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
-128 214 Knut Harald Nerland, Steinkjer PK V50 173 -79 22.mai Lerkehaug Steinkjer PK
ny 214 Jan Harald Vegusdal, Arendal PK 173 ny 7.sep Saltrød Arendal PK
ny 216 Rune Jobsen, Arendal PK 172 ny 7.sep Saltrød Arendal PK
ny 216 Zydrunas Stankus, Hå PK 172 ny 7.okt Refsland Hå PK
ny 218 Zoran Vojnovic, Arendal PK 171 ny 7.sep Saltrød Arendal PK
ny 219 Kristian Sjursen, Haugesund PK 169 ny 25.apr Bømlohallen Bremnes PK
ny 220 Jan Rosenvinge Kolderup, Horten O. PK V70 166 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 221 Roy Widar Sten Andersen, Kongsvinger SS V60 165 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 221 Kim Aure, Vigra og Valderøy PK 165 ny 5.sep Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 223 Darrel Collum, Kristiansand PK V50 164 ny 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 223 Bertil Jonassen, Kristiansund PK 164 ny 18.mar Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 223 Kim Andre Larsen, Arendal PK 164 ny 20.apr Saltrød Arendal PK
ny 226 Erik Boge, Egersund PK V50 163 ny 7.okt Refsland Hå PK
ny 227 Frank Ralle, Skien PK V60 161 ny 30.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 227 Sebastian Bach, Støren SSK Menn Jr 161 ny 7.jun Furukollen Støren SSK
ny 227 Marianne Fredriksen Johansen, Nord-Odal SS Kv V50 161 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 230 Idar Tjetland Dalva, Egersund PK 160 ny 7.okt Refsland Hå PK
ny 230 Marielle Anita Vigdis Larsen-Nodland, Dokka PK Kv V50 160 ny 3.sep Nordre Land Sentralskytebane Dokka PK
ny 232 Lars Rune Korneliussen, Ringerike PK V50 159 ny 7.okt Ringerike Ringerike PK
ny 232 Rasim Hodzic, Sarpsborg PK V50 159 ny 4.apr Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 234 Erik Øiestad, Arendal PK V60 158 ny 20.apr Saltrød Arendal PK
ny 234 Petter Mandt, Grimstad SS V60 158 ny 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 234 Øystein Homdrom, Arendal PK 158 ny 20.apr Saltrød Arendal PK
ny 234 Nils Martin Svaleng, Nord-Odal SS V50 158 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 234 Thomas Krabbesund Krystad, Arendal PK 158 ny 20.apr Saltrød Arendal PK
ny 239 Ingve Fosse, Stord PK 156 ny 7.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 240 Leeroy Nedregaard, Vigra og Valderøy PK V60 154 ny 18.mar Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 241 Håvard Hetland, Haugesund PK V50 153 ny 2.nov Stavangergata 5 Haugesund PK
ny 242 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 150 ny 7.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 242 Bengt Turbekkmo Skjong, Vigra og Valderøy PK 150 ny 5.sep Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 244 Arild Jonny Gamlem, Vigra og Valderøy PK 149 ny 14.jan Giske Idrettshall Vigra/Valderøy PK
ny 244 Birger Berg, Trondhjems PK V70 149 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 246 Martin Severin Orrebakken Haugland, Aron SK Drammen 147 ny 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 247 Frode Nilsen, Bærum PK V50 145 ny 18.sep Ekeberg OKTS
ny 248 Morten Haagenstad, Trondhjems PK 143 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 248 Andreas Lea, Fredrikstad SS 143 ny 30.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 248 Kathrine Brandhaug, Viking PK og RK Kv 143 ny 19.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 248 Halvor Ove Toreskaas, Kristiansand PK V60 143 ny 20.mai Y2 Evje PK
ny 252 Sigurd Stridsklev, Sarpsborg PK V70 142 ny 30.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 253 Bjørn Steinar Lien Thorvaldsen, Hå PK V50 140 ny 4.feb Bråstein Sandnes PK
ny 254 Nicolay Elmenhorst Dannevig, Arendal PK 136 ny 20.apr Saltrød Arendal PK
-109 255 Vidar Andreas Koi, Arendal PK 135 -86 20.apr Saltrød Arendal PK
ny 256 Tommy Smedtorp, Kongsvinger SS 127 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 257 Frank Fjellvang, Greipstad PK V50 126 ny 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 258 Roger Sivertsen, Fredrikstad SS V50 124 ny 19.sep Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 259 Kjell Helge Balgård, Steinkjer PK 123 ny 22.mai Lerkehaug Steinkjer PK
ny 260 Torstein Olav Moløkken, Aron SK Drammen V50 122 ny 3.apr Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 261 Kim Vater, Haugesund PK V60 121 ny 2.nov Stavangergata 5 Haugesund PK
-53 262 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS V50 114   - 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 263 Maria Aminel Kaaya, Kristiansand PK Kv 111 ny 29.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 264 Roger Jostein Landsverk, Syvde SSL 109 ny 5.sep Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 265 Morten Teinum, Kr.sand Garnison PK 100 ny 12.mar Kristiansand Kr.sand Garnison PK
ny 266 Robin Andre Lyngmo, Egersund PK 96 ny 7.okt Refsland Hå PK
ny 266 Kjell Idar Logan, Moss PK 96 ny 4.apr Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 268 Jokull Hafthor Johannesson, Kr.sand Garnison PK V50 90 ny 24.aug Gimlehallen Kristiansand PK
ny 268 Stian Snertingdal, Kongsvinger SS 90 ny 3.jun Egeberg-banen Kongsvinger SS
ny 270 Ryan Remetio Castillo, Stord PK 88 ny 26.sep Prestegardsskogen Stord PK
ny 271 Andrzej Marian Chlipala, Ringerike PK 86 ny 16.sep Buttentjern Ringerike PK
ny 272 Torstein Thorsland Elvenes, Kristiansand PK 84 ny 24.aug Gimlehallen Kristiansand PK
-189 273 Leif Røkke, Steinkjer PK V60 82 -171 22.mai Lerkehaug Steinkjer PK
-115 274 Magne Bjørn Klokset, Stjørdal PK V70 65 -147 11.mai Skatval Stjørdal PK
ny 275 Odd Arne Fennefoss, Evje PK 62 ny 20.mai Y2 Evje PK
ny 276 Bjørn Jordalsløkken Johnsen, Steinkjer PK V50 30 ny 22.mai Lerkehaug Steinkjer PK