Alle på topp: Std   2019 Klasse: A B C oppdatert 18.oktober 2019
krav 550 520 480 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 586 Pål Hembre, 565 Gunn Heidi Haugen 684 skyttere ( -47 )
2018 pl Navn, Klubb klasse Sum 2018 Dato type Sted Arr.
-   1 Pål Hembre, Bærum PK V55 567 +2 16.aug Løvenskiold Bærum PK
+18 2 Kjell Jomar Heltne, Florø PK 563 +14 30.mai Florø Florø PK
+5 3 Lasse Hovd, Bærum PK 562 +5 18.mai Løvenskiold Bærum PK
+4 3 Morgan Bunes, Bærum PK 562 +4 16.jun Løvenskiold Bærum PK
+29 5 Morten Nygård Bergheim, Kristiansund PK 561 +17 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+7 6 Roar Haugan, Støren SSK 560 +8 13.mai Støren Skytesenter Støren SSK
+103 7 Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK Menn Jr 559 +35 16.aug Løvenskiold Bærum PK
-4 8 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 558 -6 6.jun Buran Trondhjems PK
+43 8 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 558 +20 10.mai Brevik Porsgrunn PK
+119 10 Ole-Harald Aas, Bærum PK 556 +37 17.sep EM Bologna ESC
-9 10 Bjørn Martin Bruun, Trondheim SS 556 -9 6.jan Buran Trondhjems PK
+11 12 Johnny Jenssen, Mo PK 553 +5 16.jun Mo i Rana Mo PK
+5 12 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 553 +3 2.apr Svartemyr NOP/Vatne
-7 12 Ole Henning Fjeld, Namnå PK 553 -8 2.okt Solør Skytterhall Namnå PK
+47 15 Marcus Jan Bertil Fällgren, Porsgrunn PK 552 +17 10.mai Brevik Porsgrunn PK
+54 15 Ludvik Hembre, Bærum PK Menn Jr 552 +19 17.sep EM Bologna ESC
+13 15 Ingar Woll, Bærum PK 552 +6 8.apr Ekeberg OKTS
-17 18 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V55 550 -15 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+29 19 Magnus Idar Strømdal, Trondhjems PK 549 +10 3.feb Buran Trondhjems PK
-2 19 Stian Aleksander Andersen, Trondheim SS 549 -1 6.jan Buran Trondhjems PK
+61 21 Thomas Johansen, Narvik PK 548 +18 17.mar NARVIK Narvik PK
+2 21 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 548   - 15.jun Blikshavn Kopervik PK
-15 23 Lars Petter Mostad, Oslo PK 547 -10 26.aug Maridalen OKTS
+67 23 Espen Sivertsen, Greipstad PK 547 +19 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
-8 23 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK 547 -4 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
+12 23 Tor Helge Haltvik, Frosta SSL 547 +4 11.jul Sankthansholet Ørland PK
-7 27 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv 546 -3 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
+41 28 Runar Magnussen, Sola PK 545 +12 17.sep EM Bologna ESC
+108 28 Jan Eirik Roska, Vadsø SSK 545 +28 25.feb Vadsø Vadsø SSK
-19 30 Aina Sandstøl, Sandnes PK Kv 544 -10 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-25 30 Einar Morten Landsem, Støren SSK 544 -17 13.mai Støren Skytesenter Støren SSK
+58 30 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK 544 +15 11.jan Brevik Porsgrunn PK
+18 33 Kenneth Johnsen, Narvik PK 543 +5 17.mar NARVIK Narvik PK
+49 33 Peder Sperstad, Bærum PK V55 543 +13 9.aug Løvenskiold Bærum PK
-21 33 Roar Hembre, Trondheim SS V55 543 -10 6.jan Buran Trondhjems PK
-13 36 Frank Lien, Ringerike PK V55 542 -6 11.jul Sankthansholet Ørland PK
-8 36 Geyr Runar Jensen, Hamar SSK 542 -4 28.jan Hamar Hamar SSK
+27 38 Siv Marit Løvhaug, Dokka PK Kv 541 +7 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+43 39 Terje Storholt, Oslo PK V65 540 +10 16.aug Løvenskiold Bærum PK
-26 39 Erik Christian Bache, Åsane PK 540 -12 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+3 39 Bård Ankar Kostamo Olsen, Tana-Nesseby PK 540 -2 31.jan Varangerbotn Tana-Nesseby PK
ny 39 Lars Erik Fjelldal, Hafrsfjord PK 540 ny 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-26 43 Are Wivestad, Sola PK V55 539 -11 2.apr Svartemyr NOP/Vatne
+34 43 Hugo Kjetså, Evje PK 539 +8 7.feb Evje Evje PK
+13 45 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK 538 +2 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
+51 45 Lars Peter Wilson, Tønsberg O. PK 538 +11 23.mai olledalen Asker SK
-30 45 Marianne Ullvassveen, Ull SS Kv 538 -13 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+45 45 Jørn Olsen, Narvik PK 538 +10 2.aug Brosebanen Tromsø PK
-14 49 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 537 -6 17.aug Åres Farris SS - Larvik
-23 49 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 537 -10 22.apr Støren Skytesenter Støren SSK
+5 49 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv 537   - 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
+9 49 Morten Jørgensen, Kirkenes PK 537 +1 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
+61 53 Stian Solstad, Lyngsalpene PK 536 +13 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 54 Terje Fallmyr, Rissa PK V55 535 ny 11.jul Sankthansholet Ørland PK
+34 54 Henning Kihle, Grenland PK 535 +6 15.jan Geiteryggen Grenland PK
-10 56 Rune Hammer, Aron SK Drammen V55 534 -7 15.aug Flannum Modum PK
-14 56 Kenneth Bjørheim Eik, Stavanger PK 534 -8 24.aug Haraland- Skurve Stavanger PK
+51 56 Espen Magnussen, Sola PK 534 +9 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-31 59 Jan Henrik Eriksen, Bærum PK V55 533 -13 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-11 59 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V73 533 -6 14.jun Myråsen Selbu PK
ny 59 Yuri Tsaplin, Hafrsfjord PK 533 ny 15.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 59 Jonny Skevik, Aron SK Drammen V55 533 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-17 59 Arild Inge Wollan, Støren SSK 533 -9 13.mai Støren Skytesenter Støren SSK
ny 64 Knut Narve Skogland, Trondheim SS 532 ny 22.apr Støren Skytesenter Støren SSK
-33 64 Gunrid Kjellmark, Trondheim SS Kv 532 -13 6.jan Buran Trondhjems PK
ny 64 Torjus Haukvik, Trondhjems PK 532 ny 11.mai Skatval Stjørdal PK
+5 64 Terje Standal, Bremnes PK 532 -1 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 64 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V55 532 ny 11.jul Sankthansholet Ørland PK
+6 69 Ingeborg Gran, Steinkjer PK Kv 531 -1 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+122 69 Ole-Martin Berge Haga, Sandnes PK 531 +25 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-36 71 Stig Arne Haugen, Trondheim SS 530 -13 3.feb Buran Trondhjems PK
ny 71 Arne Vemund Bækken, Hamar SSK V55 530 ny 28.jan Hamar Hamar SSK
+222 71 Lars Andreas Alfsvåg, Bremnes PK 530 +45 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
+16 74 John Lothe, Haugesund PK 529 +1 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
+122 74 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 529 +24 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-39 74 Bjørnar Mikal Heitmann, Halden PK 529 -14 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+13 77 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 528   - 28.jan Kopervik Kopervik PK
+78 77 Olaf Åvitsland, Evje PK V55 528 +12 7.feb Evje Evje PK
ny 79 Tøger Rygh, Jørpeland PK V65 527 ny 9.jun JØRPELAND Jørpeland PK
ny 79 Marius Ugge Eliassen, Sarpsborg PK 527 ny 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 79 Svein Aksel Knudsen Wormdal, Hamar SSK 527 ny 5.okt Brumunddal Brumunddal PK
-48 79 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SSK Kv 527 -18 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 83 Helge Kristiansen, Sunndal PK 526 ny 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
-48 83 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK 526 -17 17.mar NARVIK Narvik PK
ny 85 Marius Kirkemo Tøråsen, Namnå PK 525 ny 5.okt Brumunddal Brumunddal PK
+129 85 Anders Arnesen, Grenland PK 525 +23 1.jun Åres Farris SS - Larvik
+477 85 Roald Fuglestad, Hå PK 525 +122 17.sep Svartemyr NOP/Vatne
+108 88 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V65 524 +19 13.okt Skytterhallen Molde PK
+26 88 Kjell Stuland Johansen, Trondhjems PK V65 524 +1 6.jun Buran Trondhjems PK
-26 88 Odd Eirik Vrålstad, Grenland PK 524 -11 1.okt Geiteryggen Grenland PK
+35 88 Jørn Stefan Opdahl, Tana-Nesseby PK 524 +3 11.apr Varangerbotn Tana-Nesseby PK
+4 92 Petter Berg, Aron SK Drammen 523 -4 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-27 92 Morten Antonsen, Ørland PK 523 -11 3.jan Brekstad Ørland PK
+44 92 Rune Berven-Hanssen, Harstad PK 523 +6 17.mar NARVIK Narvik PK
-15 92 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 523 -8 8.sep Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+33 96 Frank Hansen, Bodø SSK V55 522 +3 25.feb Hunstad Bodø SSK
+110 96 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 522 +18 1.jun Åres Farris SS - Larvik
+87 96 Egil Roland, Porsgrunn PK V55 522 +13 11.jan Brevik Porsgrunn PK
-76 96 Sjur I Børve, Odda PK 522 -27 11.jul Sankthansholet Ørland PK
-49 96 Petter Kleiven, Lillestrøm OP 522 -18 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 96 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS 522 ny 16.sep Ekeberg OKTS
ny 96 Eystein Jahnsen, Vadsø SSK 522 ny 20.jan vadsø Vadsø SSK
-88 96 Tor Jonassen, Sandnes PK V55 522 -35 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-46 104 Viggo Olden, Ørland PK 521 -15 14.jun Myråsen Selbu PK
+3 104 Helge Olden, Ørland PK V55 521 -4 11.jul Sankthansholet Ørland PK
-39 104 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V55 521 -13 28.jan Kopervik Kopervik PK
+21 104 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 521 +1 15.jun Blikshavn Kopervik PK
-50 104 Anne Mette Sæteren, Bærum PK Kv 521 -16 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+32 104 Marius Haugerud, Bodung PK 521 +4 8.apr Ekeberg OKTS
ny 104 Mats Andre Amdal, Stavanger PK 521 ny 15.jun Blikshavn Kopervik PK
-46 104 Eivind Minge, Moss PK 521 -15 29.jan Ekeberg Oslo PK
-81 112 Håvard Hoff, Ørland PK 520 -25 11.jul Sankthansholet Ørland PK
+210 112 Tommy Schüller, Porsgrunn PK Menn Jr 520 +44 22.sep Brevik Porsgrunn PK
ny 112 Anders Jonassen Hernes, Ørland PK 520 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+169 112 Jørn Jørgensen, Hamar SSK 520 +32 5.okt Brumunddal Brumunddal PK
+246 112 Elena Eikevoll Heltne, Florø PK Kv Jr 520 +52 30.mai Florø Florø PK
+38 117 Peter Ekblom, Sola PK 519 +3 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+43 117 Carl-Frederik Natvig Andreassen, Oslo PK 519 +4 24.sep Ekeberg Oslo PK
+70 117 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V55 519 +11 25.feb Hunstad Bodø SSK
-27 117 Rune Finstad, OKTS V55 519 -9 8.apr Ekeberg OKTS
+212 121 Marilyn Johansen, Kr.sand Garnison PK Kv 518 +45 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 121 Evert André Jonassen, Halden PK 518 ny 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
-70 121 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen 518 -20 15.aug Flannum Modum PK
-86 121 Thorfinn Aksel Larsos, Bodø SSK V55 518 -25 28.jun Bodø Bodø SSK
-15 125 Per Olaf Tofsland, Grenland PK 517 -7 15.jan Geiteryggen Grenland PK
-11 125 Morten Støen, Bærum PK V55 517 -6 16.jun Løvenskiold Bærum PK
-22 125 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 517 -9 3.feb Buran Trondhjems PK
-14 128 Odd Bjorheim, Hå PK V55 516 -7 2.apr Svartemyr NOP/Vatne
+8 128 Odd Steinar Mathisen, Tana-Nesseby PK V55 516 -1 11.apr Varangerbotn Tana-Nesseby PK
+124 128 Jim Frode Obelix Barbala, Trondhjems PK 516 +20 25.apr Buran Trondhjems PK
-35 131 Rune Kristian Hansen, Ørland PK V55 515 -12 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
ny 131 Lars Ragnar Knarud, Hadeland SS V55 515 ny 26.aug Maridalen OKTS
+121 131 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SSK Kv V55 515 +19 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+150 131 Rudi Andre Brochs, Kopervik PK 515 +27 22.feb Kopervik Kopervik PK
ny 131 Eirik Djønne, Odda PK 515 ny 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
ny 136 Geir Udnæs, Sarpsborg PK V55 514 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
+136 136 Frode Paulsen, Hjørungavåg PK 514 +24 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
ny 136 Onar Torbjørnsen, Kopervik PK 514 ny 22.feb Kopervik Kopervik PK
+87 136 Geir Øverås, Vestnes PK 514 +14 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
-   136 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V65 514 -3 28.jun Bodø Bodø SSK
ny 136 Tor Arild Gudmundsen, Tromsø PK V55 514 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 142 Per Gunnar Nordal, Vanylven SSL 513 ny 15.sep Ulset Hjørungavåg PK
+36 142 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen 513 +3 10.mai Brevik Porsgrunn PK
ny 142 Jakob Nes-Lorentzen, Tromsø PK Menn Jr 513 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 142 Johnny Christopher Hansen, Bodø SSK 513 ny 28.jun Bodø Bodø SSK
+36 142 Steinar Frydenlund, Modum PK 513 +3 5.sep Flannum Modum PK
-77 142 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 513 -21 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
+29 142 Frank Henning Lillebuen, Åsane PK 513 +1 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
-28 149 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V65 512 -10 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
-42 149 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V55 512 -13 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 149 Tom Buene, Vaksdal SSK V55 512 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 149 Dag Arild Hansen, NOP-Bergen 512 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 149 Per Ivar Bruvik, Vaksdal SSK V55 512 ny 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
+47 149 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V55 512 +7 14.aug Mosjøen Mosjøen PK
-101 155 Vidar Solheim, Eide og Fræna PK 511 -26 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
+51 155 Magne Fagertun, Mo PK V55 511 +7 24.jun Rana Åenget pistolbane Mo PK
+240 155 Kirstin Dorothea Jensen, Kristiansund PK Kv Jr 511 +53 13.jul WC Suhl ISSF
ny 155 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V55 511 ny 17.aug Åres Farris SS - Larvik
ny 159 Bjørnar Vestnes, Finnsnes PK 510 ny 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 159 Tom Ånesland, Kristiansand PK V55 510 ny 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
+24 159 Tore Myrvold, Brumunddal PK 510 +1 13.jan Brumunddal Brumunddal PK
+288 162 Heikki Andre Toivonen, Aron SK Drammen 509 +65 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 162 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V55 509 ny 1.jun Åres Farris SS - Larvik
ny 162 Inge Morten Nordrumshaugen, Brumunddal PK 509 ny 25.mai Brumunddal Brumunddal PK
-85 162 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen 509 -22 16.mar Bommestad Farris SS - Larvik
-26 162 Svein Kristian Risa, Hafrsfjord PK 509 -8 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-90 167 Thor-Johnny Finsrud, Grenland PK 508 -23 15.jan Geiteryggen Grenland PK
+91 167 Göran Anders Martin, OKTS 508 +13 16.sep Ekeberg OKTS
+142 167 Frank Istad, Kristiansund PK 508 +28 14.sep Bjørnehaugen Kristiansund PK
+79 167 Kjetil Hansen, Hafrsfjord PK 508 +11 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 167 Ole Jørgen Hegdal Lie, Akademisk SL 508 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
+173 172 Rolf Toven, Nesset PK V65 507 +36 13.okt Skytterhallen Molde PK
+109 172 Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 507 +19 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+146 172 Richard Aaserud, Ringerike PK 507 +30 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-137 172 Erlend Vidar Larsos Kristiansen, Mo PK 507 -36 16.jun Mo i Rana Mo PK
ny 176 Bjørn Harald Brakstad, Sunndal PK Menn U16 506 ny 14.sep Bjørnehaugen Kristiansund PK
ny 176 Liss-Kristin Olsen Saur, Mo PK Kv 506 ny 16.jun Mo i Rana Mo PK
+47 176 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V55 506 +6 17.sep Svartemyr NOP/Vatne
ny 176 Ole Jakob Wølstad, Hafrsfjord PK 506 ny 24.mar JØRPELAND Jørpeland PK
-44 180 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V65 505 -12 11.apr Vinne Verdal SSL
-14 180 Arvid Lande, Stord PK V73 505 -8 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
-25 180 Ole Rindal, Grenland PK V55 505 -11 15.jan Geiteryggen Grenland PK
+111 180 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V55 505 +19 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+11 180 Olga Mikhailovna Pavlova, Molde PK Kv V55 505 -1 13.okt Skytterhallen Molde PK
+81 180 Leif-Jarle Tirevoll, Hjørungavåg PK 505 +12 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
ny 180 Hans Jakob Johannessen, Tromsø PK 505 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+16 180 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK 505   - 25.feb Hunstad Bodø SSK
-20 180 Jon Kristian Ulvin, Trondheim SS 505 -10 6.jan Buran Trondhjems PK
+148 189 Arve Guldhav, Kvinesdal PK V55 504 +32 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 189 Christer Arnesen Nordbø, Hafrsfjord PK 504 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 189 Magnar Anton Støyva, Sandane PK 504 ny 29.sep Florø Florø PK
+44 189 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 504 +5 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
-107 189 Hans Carsten Bøe, Trondheim SS 504 -26 6.jan Buran Trondhjems PK
ny 189 Richard Vinnes Nilssen, Haugesund PK 504 ny 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 189 Kristina Aamodt Fjelde, Egersund PK Kv 504 ny 13.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
+284 189 Torbjørn Ånensen, Skudenes PK 504 +67 28.jan Kopervik Kopervik PK
ny 189 Odd Harald Pedersen, Haugesund PK 504 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 189 Ingrid Karoline Hervard, Bærum PK Kv 504 ny 9.aug Løvenskiold Bærum PK
+123 199 Knut Inge Hildonen, Tana-Nesseby PK 503 +27 28.jan Vadsø Vadsø SSK
ny 199 Ingunn Green, Farris SS - Larvik Kv 503 ny 17.aug Åres Farris SS - Larvik
+24 199 Tor Inge Brokjøb, Stavanger PK V73 503 +3 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+94 199 Tore Kjølstad, Frosta SSL 503 +18 11.jul Sankthansholet Ørland PK
+238 199 Steinar Myhre, Mo PK V65 503 +55 24.jun Rana Åenget pistolbane Mo PK
-63 199 Hege Johnsen, Narvik PK Kv 503 -14 2.aug Brosebanen Tromsø PK
-66 199 Espen Mostad, Fredrikstad SS 503 -15 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 206 Dagfinn Gjerde, Vadsø SSK V55 502 ny 25.feb Vadsø Vadsø SSK
ny 206 Vegard Urke Natvik, Hjørungavåg PK 502 ny 15.sep Ulset Hjørungavåg PK
-70 206 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V55 502 -15 24.aug Haraland- Skurve Stavanger PK
-51 206 Sture Schølin, Bodø SSK V65 502 -14 28.jun Bodø Bodø SSK
ny 210 Bernt Johannessen, Oslo PK 501 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
ny 210 Leif Helge Egil Øverland, Stavanger PK V55 501 ny 2.apr Svartemyr NOP/Vatne
ny 210 Åge Lier, Stjørdal PK V65 501 ny 11.apr Vinne Verdal SSL
ny 210 John Terje Berg, Vadsø SSK 501 ny 28.jan Vadsø Vadsø SSK
-74 210 Unn Tove Myrheim Djuplasti, Mo PK Kv 501 -16 16.jun Mo i Rana Mo PK
-74 210 Hans Johansen, Trondhjems PK V73 501 -16 25.apr Buran Trondhjems PK
+13 210 Kim Henrik Bertheussen Tafjord, Ørsta/Volda PK 501 +1 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
ny 217 Tore Alstadvoll, Frosta SSL 500 ny 22.apr Støren Skytesenter Støren SSK
+200 217 Morten Teinum, Kr.sand Garnison PK 500 +46 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 217 Hans Petter Løberg, Brumunddal PK 500 ny 13.jan Brumunddal Brumunddal PK
-3 217 Tomas Skår Bortne, Kopervik PK 500 -2 22.feb Kopervik Kopervik PK
ny 217 Ida Charlotte Ringstad, Finnsnes PK Kv 500 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 217 Stig Morten Støyva, Sandane PK 500 ny 29.sep Florø Florø PK
+1 217 Håkon Tøråsen, Namnå PK V55 500 -1 5.okt Brumunddal Brumunddal PK
-14 224 Atle Audun Turøy, Stord PK V65 499 -4 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
+98 224 Arnstein Liberg, Frosta SSL 499 +23 11.mai Skatval Stjørdal PK
ny 224 Kristian Baumann, Oslo PK V65 499 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
-69 224 Mathias Myrland, Oslo PK 499 -17 29.jan Ekeberg Oslo PK
+85 224 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V55 499 +19 11.jan Brevik Porsgrunn PK
+128 224 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V55 499 +29 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 224 Kristian Nordmo Karlsen, Finnsnes PK 499 ny 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 231 Jan Ove Midtun, Bergen PK 498 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 231 Artem Yastrebov, Hafrsfjord PK 498 ny 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 231 Aksel Martin Lernæs Hamnes, Trondhjems PK 498 ny 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
+114 231 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V55 498 +27 9.apr Støren Skytesenter Støren SSK
-35 231 Liv Håland, Hå PK Kv 498 -7 24.aug Haraland- Skurve Stavanger PK
+97 236 Børge Kjartan Lindøe, Akademisk SL 497 +24 8.apr Ekeberg OKTS
ny 236 Tiril Fredrikke Schüller, Porsgrunn PK Kv U16 497 ny 22.sep Brevik Porsgrunn PK
-3 236 Johann Bjørn Adamsson, Kopervik PK V55 497 -2 22.feb Kopervik Kopervik PK
-26 236 Vilde Erga Sunde, Sola PK Kv Jr 497 -6 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+202 240 Morten Ludvigsen, Sarpsborg PK V55 496 +50 16.feb Kulås Sarpsborg PK
-115 240 Rolf Helge Kristensen Pedersen, Tromsø PK 496 -24 17.mar NARVIK Narvik PK
+115 240 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK 496 +27 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
+3 243 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V55 494 -3 13.okt Skytterhallen Molde PK
+38 243 Øyvind Birger Mathisen, Bærum PK V73 494 +6 16.jun Løvenskiold Bærum PK
+218 243 Arnt Olav Flønes, Stavanger PK V55 494 +54 24.aug Haraland- Skurve Stavanger PK
ny 243 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik 494 ny 16.mar Bommestad Farris SS - Larvik
ny 243 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK 494 ny 20.jan vadsø Vadsø SSK
ny 248 Kai Inge Johansen, Støren SSK 493 ny 22.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 248 Chris-Robin Bjørnå, Kristiansand PK 493 ny 30.jun KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 248 Kristian Engen, Mysen PL 493 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-112 248 Elise Nygård, Trondheim SS Kv 493 -24 6.jan Buran Trondhjems PK
-15 248 Kjell Magne Iversen, Tana-Nesseby PK 493 -6 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-62 253 Thomas Røset, Selbu PK 492 -14 14.jun Myråsen Selbu PK
-1 253 Martin Meltzer, Arendal PK 492 -4 28.jan Stueneshallen Arendal PK
ny 253 Ole Arnfinn Molvær, Lena SS V55 492 ny 25.mai Brumunddal Brumunddal PK
ny 253 Harald Berge, Førde PK 492 ny 30.mai Florø Florø PK
-13 253 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 492 -6 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 253 Asbjørn Nikolaisen, Aron SK Drammen 492 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-13 253 Tor Olav Sande, Florø PK 492 -6 29.sep Florø Florø PK
-64 260 Tor Håkon Betten Åsgård, Kristiansund PK 491 -14 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 260 Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK 491 ny 16.jun Mo i Rana Mo PK
ny 260 Jarle Folkestad, Bergen PK V55 491 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 260 Endre Mogen, Arendal PK 491 ny 28.jan Stueneshallen Arendal PK
-37 260 Bjørn Engebakken, Haslemoen PK V55 491 -9 2.okt Solør Skytterhall Namnå PK
ny 265 Odd Johannessen, Trondhjems PK V55 490 ny 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
ny 265 Erik Eknes, Kongsberg PK Menn Jr 490 ny 22.sep Brevik Porsgrunn PK
-183 265 Harald Andre Knoop, Sola PK V55 490 -40 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-129 265 Per Gunnar Bryhni, Hamar SSK V65 490 -27 28.jan Hamar Hamar SSK
-55 265 Olaf Isaksen, Kristiansund PK V55 490 -13 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-136 265 Per Erik Dalén, Oslo PK 490 -29 29.jan Ekeberg Oslo PK
ny 265 Karl Egil Hanevik, Rena PK V55 490 ny 5.okt Brumunddal Brumunddal PK
ny 272 May Brit Morsund Håland, Egersund PK Kv 489 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-32 272 Elin Leirvik, Trondheim SS Kv 489 -9 3.feb Buran Trondhjems PK
-26 272 Erik Stai, Verdal SSL V73 489 -8 11.apr Vinne Verdal SSL
ny 275 Audun Kvandal, Odda PK 488 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-23 275 Trond Helge Hveding, Narvik PK 488 -8 17.mar NARVIK Narvik PK
ny 277 Robert Honningsvåg, Vanylven SSL V55 487 ny 15.sep Ulset Hjørungavåg PK
-37 277 Kristian Kristiansen, Tromsø PK 487 -11 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+188 277 Anders Næss, Molde PK 487 +48 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
-40 280 Kevin Haukelid Slåtten, Jørpeland PK 486 -12 24.mar JØRPELAND Jørpeland PK
ny 280 Kim Andre Larsen, Arendal PK 486 ny 28.jan Stueneshallen Arendal PK
-19 280 Hans-Petter Bruce Ulven, Trondhjems PK V65 486 -7 3.feb Buran Trondhjems PK
+13 280 Per Rune Magnussen, Sola PK V55 486 +1 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-17 284 Ann Helen Aune, Mysen PL Kv Jr 485 -7 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 284 Ole Morten Valø, Askim PK V55 485 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
+20 286 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V73 484 +3 13.mai Støren Skytesenter Støren SSK
ny 286 Tommy André Utheim, Lindesnes PK 484 ny 13.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
-53 286 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK 484 -15 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-196 286 Ramzan Said-Huseynovich Ilyasov, Haugesund PK 484 -44 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
ny 286 Joachim Haarseth, Akademisk SL 484 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
+72 286 Monica Kolbjørnsen, Haugesund PK Kv 484 +16 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 292 Jan Erik Lunde, Sola PK V55 483 ny 17.sep Svartemyr NOP/Vatne
ny 292 Olav Håland, Egersund PK 483 ny 13.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
+241 292 Robert Ilievski, Greipstad PK 483 +68 10.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 295 Ulf-Kristian Svensson, Bærum PK V65 482 ny 18.mai Løvenskiold Bærum PK
ny 295 Tobias Skaarstad, Sola PK Menn U16 482 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+161 297 Ketil Andre Høglund, Sarpsborg PK 481 +40 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 297 Brage Hoff Gardå, Trondhjems PK 481 ny 3.feb Buran Trondhjems PK
ny 297 Reidar Hestnes, Egersund PK V55 481 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 297 Linn Iren Flaate, Stavanger PK Kv 481 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+126 301 Jostein Engesmo, Støren SSK V55 480 +29 22.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 301 Jens Odden, Svelvik SS V65 480 ny 1.okt Geiteryggen Grenland PK
-10 303 Thomas Håkerud-Kongsvik, Asker SK 479 -6 23.mai olledalen Asker SK
+59 303 Stig Erling Johnsen, Tana-Nesseby PK 479 +12 11.apr Varangerbotn Tana-Nesseby PK
ny 305 Bjørn Kristensen, Askim PK V55 478 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
+4 305 Gunnar Langø, Tromsø PK V73 478 -2 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+4 305 Jon Magnar Frislid, Ørsta/Volda PK 478 -2 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
+21 305 Christian Magnus Myrvang Quinta Nova, Narvik PK 478 +3 17.mar NARVIK Narvik PK
+47 305 Are Andreas Berg, Ørsta/Volda PK 478 +8 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
+71 305 Stanley Hommen, Kvinesdal PK 478 +14 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
+119 311 Alf Johnsen, Greipstad PK V55 477 +27 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
+270 311 Jan Arvid Bjerkestrand, Hafrsfjord PK 477 +88 9.jun JØRPELAND Jørpeland PK
ny 311 Knut Tore Forberg, Bergen PK SH 1 477 ny 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
ny 311 Thor Jørgen Dybvad, Fredrikstad SS V65 477 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 315 Rolf Høvring, Haugesund PK 476 ny 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
+143 315 Ove Jarle Dahl, Bærum PK V73 476 +35 16.jun Løvenskiold Bærum PK
ny 315 Frode Hegge, Støren SSK 476 ny 9.apr Støren Skytesenter Støren SSK
+63 315 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V55 476 +13 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
+57 315 Gert Are Hildrestrand, Vigra og Valderøy PK 476 +11 8.sep Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 315 Arild Granmo, Melhus PK 476 ny 9.apr Støren Skytesenter Støren SSK
-63 321 Trond Tanke, Tromsø PK V55 475 -20 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 322 Petter Taskerud, Brumunddal PK 474 ny 5.okt Brumunddal Brumunddal PK
ny 322 Roger Vik, Ørland PK 474 ny 3.jan Brekstad Ørland PK
+177 322 Gunnar Orthe, Haugesund PK V55 474 +47 15.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 322 Jenny Louise Hervard, Bærum PK Kv Jr 474 ny 9.aug Løvenskiold Bærum PK
+139 322 Terje Wikstad, Tana-Nesseby PK 474 +34 11.apr Varangerbotn Tana-Nesseby PK
+84 327 Dag Magnus Saxeide, Hafrsfjord PK V55 473 +18 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-55 327 Jeanette Berg, Grenland PK Kv 473 -17 1.okt Geiteryggen Grenland PK
ny 327 Joachim Restad, Vigra og Valderøy PK 473 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 330 Karl-Johan Remvik Karlsen, Ålesund PK 472 ny 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
ny 330 Daniel Olaussen, Melhus PK Menn U16 472 ny 9.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 330 Tor Egil Hannestad, Brumunddal PK 472 ny 13.jan Brumunddal Brumunddal PK
ny 333 Harald Håheim, Stavanger PK 471 ny 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-31 333 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V55 471 -11 28.jun Bodø Bodø SSK
+22 333 Kjetil Bruvik, Vaksdal SSK V55 471 +2 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 333 Rune Amundø, Sula SSK 471 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 337 Håvard Sundkvist, Vadsø SSK 470 ny 25.feb Vadsø Vadsø SSK
ny 338 Bjørn Ivar Pettersen, Farris SS - Larvik V55 469 ny 1.jun Åres Farris SS - Larvik
ny 338 Talin Michelle Vartivarian Haugen, OKTS Kv 469 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
ny 340 Gunnar Teigland, Tysnes SSK V65 468 ny 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
ny 340 Asbjørn Nordnes, Leirfjord SSK V55 468 ny 7.feb Leland Sandnessjøen PK
ny 340 Ane Bjørkås Torgersen, Sola PK Kv U14 468 ny 9.jun JØRPELAND Jørpeland PK
-149 340 Arne Richard Rishaug, Mo PK 468 -38 24.jun Rana Åenget pistolbane Mo PK
ny 340 Timmy Johannes Fåland, Kvinesdal PK 468 ny 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
-7 340 Yngve Storbrua, Arendal PK 468 -5 28.jan Stueneshallen Arendal PK
+65 346 Arne Emil Kolbjørnsen, Haugesund PK V55 467 +12 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
-58 346 Knut Sverre Gundersen, Sarpsborg PK 467 -20 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 346 Tor-Andre Kristoffersen Bang, Horten O. PK Menn Jr 467 ny 16.mar Bommestad Farris SS - Larvik
ny 346 Frode Brenden, Oslo PK 467 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
ny 346 Christian Berg, Vadsø SSK 467 ny 20.jan vadsø Vadsø SSK
ny 346 Helge Sten Nilsen, Marnar PL V65 467 ny 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
+90 352 Per Anker Sandberg, Sandnessjøen PK V55 466 +20 7.feb Leland Sandnessjøen PK
ny 353 Karl Magnus Knævelsrud, Hafrsfjord PK 465 ny 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
+46 353 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS 465 +8 8.apr Ekeberg OKTS
-130 353 Arnstein Leif Myklebust, Ørsta/Volda PK 465 -35 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
+66 356 Jan Erik Thomsen, Kopervik PK 464 +12 15.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 356 Roar Øverland, Greipstad PK V55 464 ny 10.okt Nodelandshallen Greipstad PK
+217 356 Torbjørn Torkelsen, Hafrsfjord PK 464 +66 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
+316 356 Terje Reitan Bolli, Vigra og Valderøy PK 464 +164 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
ny 360 Arne Kvam, Bærum PK V55 463 ny 9.aug Løvenskiold Bærum PK
+66 361 Dag Ståle Strømstad, Kongsvinger SS 462 +11 13.jan Brumunddal Brumunddal PK
ny 361 Glenn Ørjan Gauthun, Jørpeland PK 462 ny 24.mar JØRPELAND Jørpeland PK
ny 361 Magne Nordnes, Mosjøen PK 462 ny 14.aug Mosjøen Mosjøen PK
ny 361 Linn Ruud, Aron SK Drammen Kv 462 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-198 361 Jan Olav Nordhagen, Hamar SSK 462 -52 28.jan Hamar Hamar SSK
-183 366 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 461 -48 8.apr Kopervik Kopervik PK
ny 366 Petter Rosså, Jørpeland PK 461 ny 9.jun JØRPELAND Jørpeland PK
ny 366 Gudmund Koran, Trondhjems PK V65 461 ny 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
-160 366 Ole Morten Langeland, Haugesund PK 461 -43 15.jun Blikshavn Kopervik PK
+28 366 Tore Viggo Martinsen, Sarpsborg PK V55 461 +2 16.feb Kulås Sarpsborg PK
-85 366 Thomas Vikan Strøm, Viking PK og RK 461 -27 6.jan Buran Trondhjems PK
ny 372 Jon Tåle Kristiansen, Sarpsborg PK 460 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
-149 372 Raymond Hildonen, Tana-Nesseby PK 460 -40 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-303 372 Åge Ånensen, Stord PK 460 -73 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
-5 375 Bård Terje Løklingholm, Stord PK 459 -7 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
+158 375 Bjørn Lyder Hervard, Bærum PK V73 459 +44 9.aug Løvenskiold Bærum PK
-114 375 Terje Moen, Fredrikstad PK V55 459 -34 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+3 375 Stig Kåre Pedersen, Narvik PK V55 459 -4 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 379 Jon Olav Holan, Trondhjems PK 458 ny 6.jan Buran Trondhjems PK
+43 379 Petter Christopher Svanevik, Fredrikstad SS 458 +6 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 379 John Harald Ulvøy, Sandnessjøen PK 458 ny 7.feb Leland Sandnessjøen PK
ny 379 Bjørn Reidar Furre, Stord PK V55 458 ny 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
+121 383 Dawid Slawomir Tarnogorski, Hjørungavåg PK 457 +32 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-46 383 Jan Ivar Ingebrethsen, Greipstad PK V55 457 -15 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 383 Ingebrigt Rossehaug, Kopervik PK 457 ny 22.feb Kopervik Kopervik PK
+214 383 Sissel Synnøve Korpiselkä, Hå PK Kv 457 +79 2.apr Svartemyr NOP/Vatne
+124 383 Egil Vetvik, Eide og Fræna PK V55 457 +33 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
+97 388 Anders Bruaset, Vestnes PK 456 +24 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
-95 388 Daniel Berge, Jørpeland PK 456 -29 24.mar JØRPELAND Jørpeland PK
ny 388 Ronald Storesæther Eikefjord, Egersund PK V55 456 ny 13.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 388 Knut Erik Berntsen, Finnsnes PK 456 ny 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 388 Andre Moe Stangstuen, Bodø SSK 456 ny 25.feb Hunstad Bodø SSK
ny 393 Finn Eric Tjørve, Kvinesdal PK V55 455 ny 13.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 393 Tommy Stråbø Brakstad, Hafrsfjord PK 455 ny 24.aug Haraland- Skurve Stavanger PK
ny 393 Robert Larsson, Stord PK 455 ny 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
ny 393 Mikal Josefsen, Kirkenes PK 455 ny 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-206 397 Håkon Petter Nilsen Omma, Tromsø PK V55 454 -52 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 398 Magne Antonsen, Bærum PK 453 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
-15 398 Arnt Børtveit, Stord PK V73 453 -9 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 400 Roy Andre Wahl, Trondhjems PK 452 ny 25.apr Buran Trondhjems PK
-63 400 Terje Vedaa, Vaksdal SSK 452 -20 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
+168 402 Karstein Paul Eiken, Hjørungavåg PK V55 451 +51 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-278 403 Magne Granøien, Støren SSK 450 -70 22.apr Støren Skytesenter Støren SSK
+3 403 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V55 450 -6 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 403 Ingve Fosse, Stord PK 450 ny 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 403 Eirik Bolsø Todal, Horten O. PK 450 ny 16.mar Bommestad Farris SS - Larvik
ny 403 Fredrik Edvardsen, Leirfjord SSK 450 ny 7.feb Leland Sandnessjøen PK
ny 408 Øystein Homdrom, Arendal PK 449 ny 28.jan Stueneshallen Arendal PK
+79 408 Sæbjørn Langhelle, Vaksdal SSK V55 449 +18 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 408 Tore Nørbech, Kristiansund PK V65 449 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-21 411 Fredrik Styve, Haugesund PK 448 -12 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
ny 411 Bjørn-Tore Fikseth, Narvik PK 448 ny 17.mar NARVIK Narvik PK
ny 413 Alva-Cassandra Todal Galta, Horten O. PK Kv U12 447 ny 16.mar Bommestad Farris SS - Larvik
ny 413 Stein Ove Danielsen, Blinken M&P 447 ny 8.apr Ekeberg OKTS
ny 415 Ivar Arne Knarvik, Ørsta/Volda PK 446 ny 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
+61 415 Arild Dalland, Narvik PK 446 +11 17.mar NARVIK Narvik PK
ny 415 Stein Kjetil Medema, Kr.sand Garnison PK 446 ny 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
+15 415 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK 446 -4 11.apr Vinne Verdal SSL
ny 419 Svein Bruce, Kristiansand PK 445 ny 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
-43 419 Stein Halvdan Høj Jørgensen, Sandefjord PK V55 445 -19 16.mar Bommestad Farris SS - Larvik
+123 419 Knut Helge Kalliainen, Kirkenes PK V55 445 +33 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 422 Hans Nordgaard-Tveit, Åmli PK V55 444 ny 30.jun KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 422 Torstein Liene, Greipstad PK V55 444 ny 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 422 Ole Christian Ødegaard, Blinken M&P V55 444 ny 8.apr Ekeberg OKTS
+69 422 Tim Leo Hembre, Bærum PK Menn U14 444 +15 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 422 Ola Inge Grønnevet, Hjørungavåg PK 444 ny 15.sep Ulset Hjørungavåg PK
+44 427 Terje Pettersen, Narvik PK V65 443 +5 17.mar NARVIK Narvik PK
+212 427 Jøran Thomsen, Kopervik PK Menn Jr 443 +101 22.feb Kopervik Kopervik PK
ny 427 Richard Markla Mallon, Florø PK 443 ny 29.sep Florø Florø PK
ny 427 Thomas Michael Strøm, Sola PK 443 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-113 431 Asbjørn Solheim, Bremnes PK V65 442 -35 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
ny 431 Mads Ivar Løkås, Narvik PK 442 ny 17.mar NARVIK Narvik PK
-32 431 Tor Andre Opås, Evje PK V55 442 -15 7.feb Evje Evje PK
+6 431 Vegard Øksendal Haaland, Greipstad PK 442 -6 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
-16 435 Zoran Vojnovic, Arendal PK 441 -12 28.jan Stueneshallen Arendal PK
+159 435 Kjetil Risåsen, Bærum PK 441 +59 16.jun Løvenskiold Bærum PK
ny 435 Ingvar Kippernes Kallmyr, Eide og Fræna PK 441 ny 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
ny 435 Lars Torje Hoel, Narvik PK 441 ny 17.mar NARVIK Narvik PK
-221 439 Morten Krabbesund Krystad, Arendal PK 440 -61 28.jan Stueneshallen Arendal PK
+36 439 Kristian Skjelvik, Jørpeland PK 440 +4 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+24 441 Arne Horneland, Haugesund PK 438 -1 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
ny 442 Bent Nordseth, Brumunddal PK 437 ny 5.okt Brumunddal Brumunddal PK
ny 442 Rune Johansen, Hurum SSK 437 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-52 442 Geir Atle Bruvik, Florø PK 437 -23 29.sep Florø Florø PK
+239 445 Roger Ulstein, Vigra og Valderøy PK 436 +147 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
ny 445 Leif Roar Holstein, Jørpeland PK 436 ny 24.mar JØRPELAND Jørpeland PK
ny 445 Roy Wollvik, Stavanger PK 436 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 445 Marius Røvik Helstad, Trondhjems PK 436 ny 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
ny 445 Linn Therese Hanssen, Arendal PK Kv 436 ny 28.jan Stueneshallen Arendal PK
ny 445 Steinar Hagen, Grenland PK V55 436 ny 15.jan Geiteryggen Grenland PK
ny 451 Odd Sigurd Korsnes, Haugesund PK V55 435 ny 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
-81 451 Svein Norfinn Krakeli, Eide og Fræna PK V55 435 -31 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
ny 451 Even Ruud, Aron SK Drammen 435 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 451 Anton Janovskis Heldal, Akademisk SL 435 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
+6 455 Linda Basma, Tana-Nesseby PK Kv 434 -6 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-156 455 Trygve Hval Andersen, Aron SK Drammen V55 434 -49 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
+66 455 Tormod Fremstad, Ørland PK V65 434 +15 3.jan Brekstad Ørland PK
ny 455 Lene Bjørsvik Hoel, Narvik PK Kv 434 ny 17.mar NARVIK Narvik PK
ny 459 Oddmund Ivar Brungot, Ørsta/Volda PK V55 433 ny 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
+12 459 Ragnar Seljåsen, Arendal PK 433 -5 28.jan Stueneshallen Arendal PK
ny 459 Jan Vegard Selin, Stjørdal PK 433 ny 11.mai Skatval Stjørdal PK
ny 459 Geir Harald Hansen, Oslo PK 433 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
ny 463 Unni Heidi Ramsvik Halvorsen, Farris SS - Larvik Kv 432 ny 16.mar Bommestad Farris SS - Larvik
ny 463 Kay Wilhelm Pedersen, Vadsø SSK 432 ny 20.jan vadsø Vadsø SSK
+147 465 Kai Lasse Falla, Greipstad PK 431 +61 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 465 Stig Bertil Sivertsvik, Stjørdal PK 431 ny 11.mai Skatval Stjørdal PK
ny 465 Jan Erik Brandbu, Mysen PL V73 431 ny 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
-75 465 Jochen Lauw, Kr.sand Garnison PK 431 -29 30.jun KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
-47 469 Liv Ingrid Kavli, Oslo PK Kv V55 430 -22 24.sep Ekeberg Oslo PK
+38 469 Halvor Ove Toreskaas, Kristiansand PK V65 430 +6 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
-163 469 Per Christian Lie, Bærum PK V55 430 -51 16.jun Løvenskiold Bærum PK
-58 469 Jarle Oddvar Bjølverud, Molde PK V65 430 -25 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
-170 469 Ole Thomas Furuseth, Kr.sand Garnison PK 430 -53 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
+21 469 Arne Gisle Taraldsøy, Haugesund PK 430   - 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
ny 469 Frode Nilsen, Bærum PK V55 430 ny 18.mai Løvenskiold Bærum PK
+106 476 John Richard Blitzner, Egersund PK V55 429 +42 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
+36 476 Åge Olaussen, Haugesund PK 429 +6 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
-23 476 Raymond Liabø Olsen, Vestnes PK 429 -14 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
+37 479 Gøran Roland, Vestnes PK 428 +6 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 479 Terje Sandbo, Aron SK Drammen V55 428 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 479 Charles Didriksen, Bodø SSK 428 ny 25.feb Hunstad Bodø SSK
+110 479 Svein Arne Karlsen, Stord PK V55 428 +44 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 483 Christian Berning Pedersen, Kopervik PK 427 ny 22.feb Kopervik Kopervik PK
-121 483 Geir Kåre Flo, Ringerike PK 427 -40 29.jan Ekeberg Oslo PK
+35 483 Alastair Allan Collins, Arendal PK V55 427 +6 28.jan Stueneshallen Arendal PK
ny 483 Vidar Vinje Paulsen, Hafrsfjord PK 427 ny 15.jun Blikshavn Kopervik PK
+55 487 Mikael Sjoholm, Sandnessjøen PK 426 +14 7.feb Leland Sandnessjøen PK
-104 487 Johann Hammerdinger, Haugesund PK V55 426 -36 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
ny 489 Pål Brakken, Fredrikstad SS 425 ny 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 489 Jørund Gagnat Vik, Molde PK 425 ny 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
+116 491 Jan Helmer Kristiansen, Sarpsborg PK V55 424 +50 16.feb Kulås Sarpsborg PK
-113 491 Kim Vater, Haugesund PK V55 424 -39 15.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 493 Alexander Egiazarov, Akademisk SL 423 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
ny 493 Ingmar Svortevik, Florø PK 423 ny 30.mai Florø Florø PK
ny 495 Finn Sivertsen, Bodø SSK 422 ny 25.feb Hunstad Bodø SSK
ny 495 Raymond Aanrud, Modum PK 422 ny 15.aug Flannum Modum PK
ny 497 Arnim Roger Frank Svaleng, Alta SSK V65 421 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 498 Leif Kvitne, Finnsnes PK V65 420 ny 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 498 Jørgen Semsøy, Asker SK 420 ny 23.mai olledalen Asker SK
-33 498 Bjørn Magne Holm, Tana-Nesseby PK 420 -19 31.jan Varangerbotn Tana-Nesseby PK
ny 498 Trond Erik Eide, NOP/Haakonsvern 420 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
+89 502 Bertil Jonassen, Kristiansund PK 419 +36 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 502 Geir-Arne Nyborg, Akademisk SL 419 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
+132 504 Svein Kjetil Rønnevik, Jørpeland PK 418 +71 17.sep Svartemyr NOP/Vatne
ny 504 Gaute Lote, Oslo Vestre SS 418 ny 18.mai Løvenskiold Bærum PK
ny 506 Torgeir Berg Svendsen, Oslo PK V55 417 ny 29.jan Ekeberg Oslo PK
ny 506 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V73 417 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 506 Erik Andre Tolleshaug, Vaksdal SSK 417 ny 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
-180 509 Andrew Kennedy Walls, Grenland PK V55 416 -58 1.okt Geiteryggen Grenland PK
ny 509 Eystein Røset, Selbu PK 416 ny 14.jun Myråsen Selbu PK
+12 509 Knut Norvald Nilssen, Tromsø PK V73 416 -3 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+110 512 Bahige Alaeddine Tabbara, Ålesund PK V65 415 +55 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 512 Rune Jakobsen, Asker SK 415 ny 23.mai olledalen Asker SK
+7 512 Hartti Ruuben Kristola, Hafrsfjord PK V65 415 -5 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
+41 512 Trond Nygaard, Kr.sand Garnison PK 415 +9 30.jun KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 512 Rune Haukås, Vaksdal SSK 415 ny 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
+47 512 Egil Åslid, Ørsta/Volda PK V65 415 +11 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
ny 512 Morten Anders Gohn, Bærum PK 415 ny 18.mai Løvenskiold Bærum PK
ny 512 Ingolf Frigaard, Stjørdal PK 415 ny 11.mai Skatval Stjørdal PK
ny 520 Tore Engvig, Oslo Vestre SS 414 ny 18.mai Løvenskiold Bærum PK
ny 521 John Audun Michelsen, Greipstad PK 413 ny 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 521 Bård Anders Hagenes, Hjørungavåg PK 413 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-16 523 Dag Kjeldby, Porsgrunn PK 412 -12 10.mai Brevik Porsgrunn PK
ny 524 Ole Petter Tjørve, OKTS V55 411 ny 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 524 Sten Helge Eilertsen, Tromsø PK 411 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 524 Torkil Moen, Porsgrunn PK 411 ny 11.jan Brevik Porsgrunn PK
ny 524 Amanda Kristine Hansen, Fredrikstad SS Kv 411 ny 11.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+1 528 Heine Gulliksen, Stord PK V65 410 -6 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
-55 528 Henning Kvam, Vaksdal SSK V65 410 -27 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 528 Øyvind Vaaland, Hafrsfjord PK 410 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 531 Peter Bergheim, Sandane PK V55 409 ny 29.sep Florø Florø PK
ny 531 Ole Kristian Kristoffersen Winterstø, Hafrsfjord PK 409 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 531 Magnus Andre Klausen, Mo PK 409 ny 24.jun Rana Åenget pistolbane Mo PK
ny 531 Patrik Ingemar Löfström, Aron SK Drammen 409 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-40 535 Lars Inge Aga, Odda PK V65 408 -20 9.feb Odda Odda PK
+102 535 Jørgen Endseth Nerland, Stord PK 408 +62 3.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 535 Jonathan Leander Claudius, Tromsø PK 408 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
-305 538 May Britt Jensen, Kristiansund PK Kv 407 -92 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 539 Astrid Landsverk, Porsgrunn PK Kv V55 404 ny 10.mai Brevik Porsgrunn PK
ny 539 Sasa Misur, Åsane PK 404 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 539 Eivind Olav Nicolaysen, Mo PK V55 404 ny 16.jun Mo i Rana Mo PK
ny 542 Kim Holger Mathisen, Trondhjems PK 403 ny 25.apr Buran Trondhjems PK
ny 542 Kim-Eirik Haugen, Modum PK 403 ny 5.sep Flannum Modum PK
-282 542 Yngve Lund Bråthen, Trondheim SS V55 403 -91 6.jan Buran Trondhjems PK
ny 545 Hans Olav Lee, Hjørungavåg PK 402 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 545 Perry Throndal Røed, Asker SK V55 402 ny 23.mai olledalen Asker SK
ny 545 Henrik André Reianes, Jørpeland PK 402 ny 24.mar JØRPELAND Jørpeland PK
ny 548 Ole-Edvard Hagen, Åsane PK 401 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
-115 549 Ragna Marie Folstad, Støren SSK Kv 400 -49 22.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 550 Stian Roy Borgersen, Sarpsborg PK 398 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 550 Kjetil Brill, Støren SSK 398 ny 9.apr Støren Skytesenter Støren SSK
+95 552 Bjørn Steinar Lien Thorvaldsen, Hå PK 397 +60 13.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 553 Gunn Kleiven Skaug, Trondhjems PK Kv 395 ny 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
ny 553 Morten Nesheim, Greipstad PK 395 ny 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 555 Jon Halvard Rysstad, Hylestad PK 393 ny 10.okt Nodelandshallen Greipstad PK
-16 555 Olav Johny Ludviksen, Porsgrunn PK V55 393 -20 22.sep Brevik Porsgrunn PK
ny 555 Kenneth Tafjord, Vestnes PK 393 ny 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 558 Thor Haugen, Åsane PK 391 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 558 Thomas Våland Tveit, Finnsnes PK 391 ny 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 560 Jarle Johanson, Haugesund PK 390 ny 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
ny 560 Marius Emil Eriksen, Tromsø PK 390 ny 17.mar NARVIK Narvik PK
ny 560 Bjørn Egil Fauskanger, Åsane PK 390 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 563 Odd Ove Stenberg, Kvinesdal PK 388 ny 13.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 564 Joachim Lyngholm, Skudenes PK 387 ny 22.feb Kopervik Kopervik PK
-119 565 Daniel Hagenes, Åsane PK 386 -59 5.mai Jonahola Åsane PK
-6 565 Nina Iren Hagberg, Vaksdal SSK Kv 386 -18 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 567 Per Andre Mathisen, Sarpsborg PK 385 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 567 Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL Menn U14 385 ny 22.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 569 Harald Ræge, NOP/Vatne V73 384 ny 17.sep Svartemyr NOP/Vatne
ny 569 Jarl Nysæter Pettersen, Haugesund PK 384 ny 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 571 Richard Aleksandar Henriksen, Oslo PK 383 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
ny 572 Nicolas Ralph D'Arrigo Kvedalen, Stor-Oslo SK 381 ny 8.apr Ekeberg OKTS
ny 573 Ragnar Torgersen, Sola PK 379 ny 9.jun JØRPELAND Jørpeland PK
ny 573 Terje Skaar, Kvinesdal PK 379 ny 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 575 Robert Sten Helgesen, Finnsnes PK V55 378 ny 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 576 Ole Johan Gregersen, Kopervik PK Menn Jr 377 ny 22.feb Kopervik Kopervik PK
ny 576 Roald Sandnes, Fauske & Sørfold PK 377 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+23 576 Jan Arve Wiik, Vigra og Valderøy PK 377   - 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
ny 579 Arnstein Moen, Støren SSK 375 ny 9.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 580 Christer Kyrkjerud Engerud, Porsgrunn PK 374 ny 11.jan Brevik Porsgrunn PK
ny 581 Asbjørn Adolf Anderssen, Sandnessjøen PK 373 ny 7.feb Leland Sandnessjøen PK
ny 582 Roberth Elvin Thomassen, Hafrsfjord PK V55 372 ny 24.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 582 Akram Ya'Arub Akram, Haugesund PK 372 ny 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 582 Ingar Hjartåker, Haugesund PK V55 372 ny 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
ny 585 Tom André Skigelstrand, Kopervik PK Menn U16 370 ny 22.feb Kopervik Kopervik PK
ny 585 Lars Martin Svensson, Florø PK 370 ny 29.sep Florø Florø PK
ny 587 Anette Elvira Jansen Langmo, Sarpsborg PK Kv 369 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
+125 588 Ivar Gustavsen, Kopervik PK 367 +136 15.jun Blikshavn Kopervik PK
+26 588 Kjetil Waage, Haugesund PK 367 -2 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 590 Fredrik Lugg, Akademisk SL 365 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
+29 591 Tore Dammerud, Hjørungavåg PK 362 -1 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+59 591 Ove Magne Kolgrov, Hjørungavåg PK 362 +26 8.sep Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 593 Thomas Vatland Træland, Kvinesdal PK 361 ny 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 594 Sonny Josh Johansson, Greipstad PK 360 ny 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 594 Andre Feydt, Aron SK Drammen 360 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 596 Hilde Johansen Ertnes, Sarpsborg PK Kv 359 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 596 Ove Kristiansen, Kr.sand Garnison PK 359 ny 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 598 Ole Martin Epland Bentsen, Haugesund PK 357 ny 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 598 Per Tarjei Brukaas, Asker SK V55 357 ny 23.mai olledalen Asker SK
-210 598 Jonny Ree, Greipstad PK 357 -104 8.okt Nodelandshallen Greipstad PK
-164 598 Kenneth Folkestad Goa, Porsgrunn PK 357 -92 23.mai olledalen Asker SK
+6 602 Marianne Thorseth, Hjørungavåg PK Kv 354 -18 15.sep Ulset Hjørungavåg PK
ny 602 Robin Starfighter Mickelin, Oslo PK 354 ny 29.jan Ekeberg Oslo PK
ny 604 May-Britt Knutsen, Hurum SSK Kv 353 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 604 Kjetil Walderhaug, Vigra og Valderøy PK 353 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 606 Steinar Sjølyst, Sandnes PK 352 ny 13.mai Støren Skytesenter Støren SSK
ny 606 Oddbjørn Fjelde, Jørpeland PK V65 352 ny 24.mar JØRPELAND Jørpeland PK
ny 608 Oscar Fabian Gundersen, Sarpsborg PK Menn U16 351 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 609 Per Andreas Modahl, Sarpsborg PK V73 350 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
+68 609 Øystein Skogstad, Gildeskål SSK 350 +55 25.feb Hunstad Bodø SSK
-71 609 Arne Mæland, Haugesund PK V55 350 -64 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 609 Håkon Skjelvik, Stavanger PK V55 350 ny 24.aug Haraland- Skurve Stavanger PK
ny 613 Guro Konstanse Frønsdal, Haugesund PK Kv 349 ny 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 613 Kai Arne Bråthen, Sarpsborg PK V55 349 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 615 Jarle Tollefsen, Haugesund PK 348 ny 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
+17 616 Tore Lenhardt Baath Gundersen, Vigra og Valderøy PK 347 -5 8.sep Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 617 Arnt Åge Sørfjell Kvannli, Mosjøen PK 346 ny 14.aug Mosjøen Mosjøen PK
ny 617 Mathilde Elizabeth Vinnes Nilssen, Haugesund PK Kv Jr 346 ny 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
ny 619 Martin Johannessen, Hafrsfjord PK SH 1 345 ny 27.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 620 Ole-Marius Bergesen, Nordhordland PK 342 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 621 Joacim Moen Volle, Vestnes PK 340 ny 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 621 Jeanette Ødegård, Jørpeland PK Kv 340 ny 24.mar JØRPELAND Jørpeland PK
ny 623 Bjørg Turid Stormo Ramse, Åmli PK Kv 339 ny 30.jun KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 623 Bjørn Sigurd Brekmo, Tromsø PK V65 339 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+4 623 Emanuel Peter Erik Holmberg, Hjørungavåg PK 339 -17 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
ny 626 Eric Johnsen Visland, Kvinesdal PK 337 ny 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 627 Andrzej Szopinski, Hjørungavåg PK 336 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+18 628 Håvard Hetland, Haugesund PK V55 334 -4 28.jan Kopervik Kopervik PK
ny 629 Eugene Zaikonnikov, Åsane PK 333 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 629 Aage Nymark, Oslo PK V55 333 ny 24.sep Ekeberg Oslo PK
ny 631 Roy Hommen, Kvinesdal PK 331 ny 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 632 Nikolai Eugen Lamøy, Trondhjems PK 328 ny 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
+23 632 Trond Cato Svensli, Vestnes PK 328   - 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 634 Willy Kristian Karlsen, Finnsnes PK V55 327 ny 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 634 Ola Grønvold, Asker SK V55 327 ny 23.mai olledalen Asker SK
ny 634 Christer Jensen, Åsane PK 327 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 637 Niklas Adler Opsund, Porsgrunn PK 326 ny 10.mai Brevik Porsgrunn PK
ny 638 Lars Haakon Duckert, Arendal PK 321 ny 28.jan Stueneshallen Arendal PK
-1 639 Kåre Eivind Iversen, Sandnessjøen PK V73 320 -25 7.feb Leland Sandnessjøen PK
+23 640 Sissel Elisabeth Vernly, Hurum SSK Kv V65 317 -3 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
+24 640 Karl Gustav Roland, Porsgrunn PK V73 317 -1 10.mai Brevik Porsgrunn PK
ny 642 Morten Halvorsen, Oslo Vestre SS V65 314 ny 16.sep Ekeberg OKTS
ny 643 Trond Boge Jensen, Åsane PK V55 312 ny 5.mai Jonahola Åsane PK
ny 643 Andreas Lihagen Hansen, Aron SK Drammen 312 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 645 Øyvind Stene, Sarpsborg PK V55 303 ny 16.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 645 Harald Løffler, Haugesund PK V65 303 ny 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 647 Alf Langbak, Molde PK 295 ny 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
+38 648 Joakim Wennevold Reiersølmoen, Arendal PK 294 +9 28.jan Stueneshallen Arendal PK
ny 648 Jon Arne Valen, Haugesund PK V55 294 ny 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 650 Dag Lergrovik, Ålesund PK 293 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 650 Adrian Kristoffersen, Tromsø PK U16 293 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 652 Simon Lindset, Florø PK 292 ny 29.sep Florø Florø PK
ny 653 Olav Ødegaard Ånensen, Stord PK SH 1 291 ny 13.okt Bømlohallen Bremnes PK
ny 654 Tore Njå, Evje PK V65 288 ny 7.feb Evje Evje PK
+33 655 May Kristin Øvrevik, Kopervik PK Kv 287 +4 22.feb Kopervik Kopervik PK
ny 656 Dag Erik Bottolfsen, Finnsnes PK 285 ny 24.feb Falken skytesenter Finnsnes PK
ny 657 Emil Nyløkken Glomstad, Trondhjems PK 281 ny 25.apr Buran Trondhjems PK
ny 658 Malin Wold Fikseth, Narvik PK Kv Jr 279 ny 17.mar NARVIK Narvik PK
ny 659 Ronny René Holm, Arendal PK 278 ny 28.jan Stueneshallen Arendal PK
-   659 Raymond Ivan Løvik, Vestnes PK 278 -46 3.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 661 Thomas Vestmo, Tromsø PK Menn Jr 277 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+14 662 Bjørnar Sivertsen, Molde PK 274 -23 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
ny 663 Adrian Skjåstad Vassbotn, Ørsta/Volda PK 273 ny 17.mar Ørsta Kulturhus Ørsta/Volda PK
-37 664 Nils Hovden, Kopervik PK V73 261 -95 22.feb Kopervik Kopervik PK
ny 665 Knut Ivar Lamøy, Trondhjems PK 260 ny 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
+39 666 Steinar Paulsen, Asker SK V65 253 -4 29.jan Ekeberg Oslo PK
ny 667 Assad Naif Suaed, Vaksdal SSK 232 ny 28.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 667 Sivert Nikolai Thyrhaug, Tromsø PK U16 232 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 669 Maja Hansen, Tromsø PK Kv U16 222 ny 2.aug Brosebanen Tromsø PK
+20 670 Reidar Owe, Skudenes PK V73 221 -56 28.feb "Kuleisen" Haugesund PK
ny 671 Luka Daniel Tarannikov Wahl, Trondhjems PK Menn U14 219 ny 6.sep Jonsvannet Trondhjems PK
ny 672 Roger Feed, Horten O. PK 216 ny 16.mar Bommestad Farris SS - Larvik
ny 673 Synnøve Settman, Hjørungavåg PK Kv 210 ny 24.feb Bollitun Eide og Fræna PK
+42 674 Arne Bernhard Taraldsøy, Haugesund PK V73 203 -13 25.apr "Kuleisen" Haugesund PK
-28 675 Aina Margrethe Bogø, Verdal SSL Kv 191 -146 11.apr Vinne Verdal SSL
ny 676 John Harald Mikkelsen, Aron SK Drammen 182 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 677 Sigmund Idar Nylund, Asker SK V73 180 ny 23.mai olledalen Asker SK
ny 678 Odd Knutsvik, Egersund PK 178 ny 13.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 679 Håvard Aahjem Løvold, Hjørungavåg PK 160 ny 2.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 680 Eigil Jensen, Aron SK Drammen V55 158 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 681 Karl Walter Lothar Horst Böttcher, Marnar PL V65 155 ny 12.mai Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 682 Jens Herland Kristiansen, Kr.sand Garnison PK Menn U14 117 ny 24.feb KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 683 Julian Madsen, Arendal PK Menn U16 103 ny 28.jan Stueneshallen Arendal PK
-518 684 Tor Ståle Sørli, Sandnessjøen PK V55 25 -488 7.feb Leland Sandnessjøen PK