Alle på topp: VM Grov   2018 Klasse: A B C oppdatert 14.oktober 2018
krav 570 540 505 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 596 Pål Hembre 270 skyttere ( -47 )
2017 pl Navn, Klubb klasse Sum 2017 Dato type Sted Arr.
+1 1 Pål Hembre, Bærum PK V50 584   - 29.jun Løvenskiold Bærum PK
ny 2 Lasse Hovd, Bærum PK 577 ny 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
+9 3 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 575 +4 19.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
-1 4 Morgan Bunes, Bærum PK 574 -9 9.apr Ekeberg OKTS
+2 4 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Grimstad SS 574 -2 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+9 6 Ingar Woll, Bærum PK 573 +5 8.jun Ekeberg OKTS
+1 7 Gunrid Kjellmark, Trondhjems PK Kv 571 -3 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+11 7 Bjørn Martin Bruun, Trondhjems PK V50 571 +6 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+3 7 Runar Magnussen, Sola PK 571 -1 26.jun MNM Säkylä CISM Finland
+24 10 Roar Haugan, Støren SSK 570 +13 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-3 10 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 570 -5 3.aug Sitter Grendehus Sitter IL PK
ny 12 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SSK Kv 569 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-2 12 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V50 569 -3 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+21 14 Håvard Hoff, Ørland PK 568 +12 17.jun Skytesenteret Selbu PK
+8 14 Arild Inge Wollan, Støren SSK V50 568 +6 3.jun Dalaråa Sunndal PK
+14 16 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 567 +8 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-   17 Stian Aleksander Andersen, Trondhjems PK 566   - 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-9 17 Roar Hembre, Trondhjems PK V50 566 -8 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 19 Tor Jonassen, Sandnes PK V50 565 ny 23.sep Blikshavn Kopervik PK
-15 19 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V50 565 -15 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-16 21 Aina Sandstøl, Sandnes PK Kv V50 563 -14 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-   22 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V60 561 -1 23.apr Ekeberg OKTS
+17 23 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 558 +3 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+64 23 John Olav Sundal, Tysnes SSK V60 558 +22 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
-22 23 Frank Lien, Ringerike PK V50 558 -27 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-10 23 Petter Kleiven, Lillestrøm OP V50 558 -11 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-1 23 Tord Esten Murbreck, Hamar SSK 558 -4 12.feb Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
+5 23 Ole-Harald Aas, Bærum PK 558 -2 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+7 23 Jon Ørsund, Sunndal PK 558 -1 17.jun Dalaråa Sunndal PK
-15 30 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 557 -11 23.sep Blikshavn Kopervik PK
-18 31 Espen Magnussen, Sola PK 556 -13 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+11 31 Are Wivestad, Sandnes PK V50 556 +2 23.sep Blikshavn Kopervik PK
ny 31 Ludvik Hembre, Bærum PK Menn Jr 556 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+9 34 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv V50 555 +2 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+17 34 Sjur I Børve, Odda PK V50 555 +6 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 34 Bjørn Tore Espevik, Tysnes SSK 555 ny 4.sep Vevatne Tysnes SSK
ny 34 Peter Ekblom, Sandnes PK 555 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 38 Stian Solstad, Lyngsalpene PK 553 ny 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-21 39 Jakob Kråkevik, Odda PK V60 552 -13 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
+1 39 Einar Morten Landsem, Støren SSK 552 -3 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
+83 39 Olaf Åvitsland, Evje PK V50 552 +25 11.jan Evje Evje PK
ny 39 Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK Menn Jr 552 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+41 43 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V60 551 +14 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+15 43 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V50 551 +4 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+29 43 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 551 +10 23.jun Skatval Stjørdal PK
ny 46 Yuri Tsaplin, Hafrsfjord PK 550 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+71 46 Stig Arne Haugen, Trondhjems PK 550 +22 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
+39 48 Erik Andre Ellingsen, NOP/Vatne 549 +13 7.okt Svartemyr NOP/Vatne
-18 48 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V50 549 -10 29.apr Sankthansholet Ørland PK
+45 48 John Lothe, Haugesund PK 549 +14 20.jan Kopervik Kopervik PK
ny 48 Harald Andre Knoop, Sola PK V60 549 ny 23.sep Blikshavn Kopervik PK
-3 52 Lillian Larsen, Lyngsalpene PK Kv 548 -2 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+27 52 Jostein Johan Nygård Sunde, Sandnes PK 548 +10 23.sep Blikshavn Kopervik PK
ny 52 Åge Lier, Stjørdal PK V60 548 ny 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
-34 52 Asmund Broks, Farris SS - Larvik V70 548 -17 4.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 56 Stian Mc Kean Langebeck, Fredrikstad PK 546 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+66 56 Anders Røine, OKTS 546 +19 30.apr Ekeberg OKTS
-31 58 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V50 544 -17 23.sep Blikshavn Kopervik PK
+46 58 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 544 +11 21.jan Geiteryggen Grenland PK
-   58 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V60 544 -3 28.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+18 61 Rune Finstad, OKTS V60 543 +5 8.jun Ekeberg OKTS
+32 61 Pål Martin Kvalsvik, Vigra og Valderøy PK 543 +8 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+102 61 Terje Fallmyr, Rissa PK V50 543 +27 9.sep Sankthansholet Ørland PK
+51 64 Eskild Skaar, Grimstad SS V50 542 +12 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+84 64 Tom Lauritzen, Bodø SSK V60 542 +21 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 64 Magnus Idar Strømdal, Trondhjems PK V50 542 ny 19.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
+74 67 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 541 +18 26.mai Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+74 67 Hege Johnsen, Narvik PK Kv 541 +18 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+40 67 Stein Vidar Amundsen, Hamar SSK SH 1 541 +9 12.feb Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
ny 67 Harald Strømmegjerde, Sunndal PK 541 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+40 71 Helge Kristiansen, Sunndal PK 540 +9 17.jun Dalaråa Sunndal PK
-17 71 Terje Standal, Bremnes PK 540 -8 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 71 Geir Yngvar Haugsnes, Haugesund PK 540 ny 23.sep Blikshavn Kopervik PK
+89 74 Jan Helge Tofte, Stord PK V50 539 +23 30.jan Prestegardsskogen Stord PK
+12 75 Erik Sveum, Aron SK Drammen V50 538 +2 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-28 75 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK V50 538 -13 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
-40 75 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V50 538 -18 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
-35 78 Helge Olden, Ørland PK V60 537 -16 3.aug Sitter Grendehus Sitter IL PK
+72 79 Per Terje Lænn, Steinkjer PK V60 536 +16 2.jun Lerkehaug Steinkjer PK
-21 79 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 536 -11 4.feb Brevik Porsgrunn PK
+129 79 Per Martin Marum, Trondhjems PK V70 536 +44 12.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-36 82 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V60 535 -17 3.jun Dalaråa Sunndal PK
+194 82 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V50 535 +145 30.jan Prestegardsskogen Stord PK
-14 82 Hans Johansen, Trondhjems PK V70 535 -8 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
-5 82 Eivind Minge, Moss PK 535 -4 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+47 86 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 534 +10 12.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-20 86 Per Størker Haugnes, Kristiansund PK V50 534 -10 28.jan Bjørnehaugen Kristiansund PK
+1 86 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V50 534 -2 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 89 Marius Haugerud, Bodung PK 533 ny 16.apr Ekeberg OKTS
-21 89 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 533 -10 21.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
+33 89 Dagfinn Brøto, Nesbyen PK V50 533 +6 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+1 92 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 531 -4 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
+41 92 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V60 531 +7 1.sep Åres Farris SS - Larvik
ny 92 Arild Hårklau, Sartor SSL V60 531 ny 28.apr Jonahola Åsane PK
ny 95 Bjørge Jansen, Sarpsborg PK V60 530 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 95 Torbjørn Sæbø, Bremnes PK 530 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 95 Roy Baumann, Birkenes & Lillesand SSL V50 530 ny 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
-63 98 Kenneth Johnsen, Narvik PK 529 -27 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
-6 99 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SSK Kv V50 528 -7 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+94 99 Ivar Andre Ødegård, Stjørdal PK 528 +24 23.jun Skatval Stjørdal PK
ny 99 Espen Mostad, Fredrikstad SS 528 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
-55 102 Morten Antonsen, Ørland PK 527 -24 1.feb Brekstad Ørland PK
+20 102 Oddvar Skirbekk, Hamar SSK V70 527   - 17.jun Smidholen Namnå PK
+26 102 Jan Olav Furuborg, Greipstad PK 527 +1 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+26 102 Erik Stai, Levanger SSL V70 527 +1 19.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 106 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V60 526 ny 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+49 106 Håkon Petter Nilsen Omma, Tromsø PK V50 526 +8 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 108 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 525 ny 20.jan Kopervik Kopervik PK
-50 108 Hugo Kjetså, Evje PK 525 -22 11.jan Evje Evje PK
-9 108 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 525 -9 20.jan Kopervik Kopervik PK
+104 108 Frank Roy Haugland, Oppegård SL V60 525 +37 23.apr Ekeberg OKTS
-46 108 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 525 -21 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 113 Jarl-Edvind Edvardsen, Greipstad PK 524 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+3 114 Rune Kimo, Rissa PK 523 -5 15.mai Sankthansholet Ørland PK
-63 114 Terje Storholt, Oslo PK V60 523 -26 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+45 114 Gunnar Teigland, Tysnes SSK V60 523 +6 4.sep Vevatne Tysnes SSK
ny 117 Ole Haldor Pedersen, Arendal PK V60 522 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
ny 117 Bjørn Johan Mariboe, Ringerike PK 522 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-18 117 Roger Vik, Ørland PK V50 522 -12 1.feb Brekstad Ørland PK
-9 120 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 521 -10 17.jun Skytesenteret Selbu PK
+133 120 Rolf Helge Kristensen Pedersen, Tromsø PK 521 +63 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 120 Sten Haga, Kirkenes PK V60 521 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 123 Roar Jacob Lislevand, Evje PK 520 ny 11.jan Evje Evje PK
ny 123 Alf Sundal, Tysnes SSK 520 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 123 Kristian Lund, Hafrsfjord PK 520 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
-69 123 Frode Mølland, Greipstad PK 520 -28 20.mar Nodelandshallen Greipstad PK
-48 127 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V60 519 -19 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+32 127 Petter Berg, Aron SK Drammen 519 +2 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
+80 127 Jan-Erik Langebeck, Fredrikstad PK V50 519 +23 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 127 Jan Olav Nordhagen, Hamar SSK 519 ny 17.jun Smidholen Namnå PK
-11 127 Åge Ånensen, Stord PK 519 -10 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
+1 132 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V50 518 -6 7.okt Svartemyr NOP/Vatne
ny 132 Tomas Dahl, Ørland PK 518 ny 1.feb Brekstad Ørland PK
ny 132 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V60 518 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+128 135 Harald Ræge, NOP/Vatne V70 517 +85 7.okt Svartemyr NOP/Vatne
ny 135 Odd Bjorheim, Hå PK V60 517 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 135 Roy Strøm, Sitter IL PK 517 ny 29.apr Sankthansholet Ørland PK
-21 138 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V60 516 -12 4.feb Brevik Porsgrunn PK
+101 139 Gunnar Langø, Tromsø PK V70 515 +48 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 139 Bjørg Wright Kristiansen, Sarpsborg PK Kv V50 515 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+12 141 Arvid Lande, Stord PK V70 514 -5 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 141 Ida Charlotte Ringstad, Finnsnes PK Kv 514 ny 1.jun MVM Thun CISM Suisse
ny 141 Martin Meltzer, Arendal PK 514 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
+47 141 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V60 514 +9 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 145 Arne Johnny Gill, Greipstad PK V70 513 ny 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+3 145 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V50 513 -8 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 145 Morten Krabbesund Krystad, Arendal PK V50 513 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
+11 148 Ole-Martin Berge Haga, Sandnes PK 510 -7 27.jun Bjergsted Hafrsfjord PK
+37 149 Asbjørn Solheim, Bremnes PK V60 509 +3 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
-51 150 Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 507 -27 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
-39 150 Kjetil Andre Hviding, Lyngsalpene PK 507 -24 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 150 Ingo Gerhard, Stord PK V50 507 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
-19 150 Svein Ole Nesje, Oslo PK V50 507 -18 6.mar Ekeberg Oslo PK
-13 154 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V60 506 -17 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-51 155 Livar Gudmestad, Sandnes PK V50 505 -28 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-62 155 Per Rune Magnussen, Sola PK V50 505 -30 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-22 155 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V70 505 -19 23.jun Skatval Stjørdal PK
+45 155 Trond Tanke, Tromsø PK V50 505 +4 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+21 159 Tore Jonny Kjeldsberg, Alta SSK V50 504 -5 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
ny 159 Terje Kristiansen, Porsgrunn PK 504 ny 4.feb Brevik Porsgrunn PK
+70 159 Are Andreas Berg, Ørsta/Volda PK V50 504 +31 26.mai Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 162 Odin-omar Sakarias Roald, Steinkjer PK 503 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 162 Ole Georg Christensen, Birkenes & Lillesand SSL V50 503 ny 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+24 164 Runar Ingebretsen, OKTS V50 501 -4 30.apr Ekeberg OKTS
-20 164 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V60 501 -21 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-94 164 Bjørn Gjerstad, Hokksund PK V50 501 -41 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
+61 167 Thomas Vikan Strøm, Viking PK og RK V50 500 +26 17.jun Skytesenteret Selbu PK
ny 167 Kenneth Kristoffersen, Kopervik PK 500 ny 7.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 169 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 499 ny 30.jan Prestegardsskogen Stord PK
+39 170 Thor-Johnny Finsrud, Grenland PK 497 +6 21.jan Geiteryggen Grenland PK
+24 171 Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK V50 496 -7 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+40 172 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS 495 +7 8.jun Ekeberg OKTS
-107 173 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V50 494 -50 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
-120 174 Alf Jostein Dale, Kopervik PK 492 -56 23.sep Blikshavn Kopervik PK
ny 175 Bård Terje Løklingholm, Stord PK 491 ny 30.jan Prestegardsskogen Stord PK
-2 175 Kristian Kristiansen, Tromsø PK 491 -22 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+9 177 Erling Andre Sønderby, Dokka PK 489 -17 5.mar Ekeberg OKTS
+43 177 Geir Jonatan Sharabi, Akademisk SL 489 +9 6.mar Ekeberg Oslo PK
+16 179 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK V50 488 -15 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+69 179 Stian Fossan, Steinkjer PK 488 +26 2.apr Lerkehaug Steinkjer PK
ny 179 Terje Vedaa, Vaksdal SSK 488 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 182 Ole Jørgen Hegdal Lie, Akademisk SL 487 ny 7.okt Ekeberg Akademisk SL
-4 183 Magnar Anton Støyva, Sandane PK 485 -26 12.aug Mjøen Årdal SSL
-7 183 Morten Eriksen, Hokksund PK V50 485 -27 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 185 Kjetil Hansen, Hafrsfjord PK 484 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
+64 185 Jon Dag Repstad, Kristiansand PK V60 484 +24 30.apr Kristiansand Kr.sand Garnison PK
+53 185 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V60 484 +16 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 188 Håkon Tøråsen, Namnå PK V50 483 ny 17.jun Smidholen Namnå PK
ny 188 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK V50 483 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 190 Jan Petter Dørmænen, Kirkenes PK V60 482 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 190 Einar Darre Kaarbø, Vigra og Valderøy PK V50 482 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 190 Bjørn Håkon Bolkan, Verdal SSL 482 ny 23.jun Skatval Stjørdal PK
ny 193 Trygve Haldorsen, Bremnes PK V60 481 ny 14.jan Bømlohallen Bremnes PK
+96 194 Espen Christoffer Haaland, Birkenes & Lillesand SSL 480 +121 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 194 Egil Rød, Sunndal PK V50 480 ny 17.jun Dalaråa Sunndal PK
ny 196 Jan Erik Hagen, OKTS V50 478 ny 30.apr Ekeberg OKTS
ny 197 Ingar Fossum, Sarpsborg PK V60 477 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+42 198 Vegard Øksendal Haaland, Greipstad PK 473 +6 20.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 199 Daniel Berge, Jørpeland PK 470 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 200 Karl Einar Ellingsen, Skudenes PK 468 ny 7.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 201 Bjørn Engebakken, Haslemoen PK V60 466 ny 17.jun Smidholen Namnå PK
ny 202 Børge Jørgensen-Dahl, Trondhjems PK V70 465 ny 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
+12 203 Kåre Mosgren, Birkenes & Lillesand SSL V50 464 -22 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+49 204 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V70 463 +5 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 205 Kai Roger Jørgensen, Fredrikstad SS V50 462 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 205 Göran Anders Martin, OKTS V50 462 ny 7.okt Ekeberg Akademisk SL
ny 207 Sæbjørn Langhelle, Vaksdal SSK V60 458 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 207 Morten Ludvigsen, Sarpsborg PK V50 458 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 209 Frode Andre Krøvel, Ørsta/Volda PK V50 457 ny 26.mai Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 210 Kevin Haukelid Slåtten, Jørpeland PK 454 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 211 Bahige Tabbara, Ålesund PK V60 453 ny 21.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 211 Camilla Heggelund Hovd, Bærum PK Kv 453 ny 17.jun Smidholen Namnå PK
+31 213 Endre Ferkingstad, Skudenes PK 452 -12 7.mar Karmøyhallen Skudenes PK
+37 213 Tor Andre Opås, Evje PK V50 452 -7 11.jan Evje Evje PK
ny 215 Per Ivar Bruvik, Vaksdal SSK V60 450 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 215 Rune Jobsen, Arendal PK 450 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
ny 217 Jarle Markhus, Tysnes SSK V60 447 ny 4.sep Vevatne Tysnes SSK
ny 218 Zoran Vojnovic, Arendal PK 445 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
ny 219 Erlend Kvalø, Sitter IL PK 439 ny 3.aug Sitter Grendehus Sitter IL PK
ny 220 Børge Kjartan Lindøe, Akademisk SL 430 ny 7.okt Ekeberg Akademisk SL
ny 221 Knut Inge Hildonen, Tana-Nesseby PK V50 428 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 221 Roger Marius Myhre, Stord PK 428 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
+2 223 Kurt Osvaldsen, Lyngsalpene PK V50 425 -51 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+19 223 Arnim Roger Frank Svaleng, Alta SSK V70 425 -41 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
ny 225 Lars Kristian Sundtoft, Birkenes & Lillesand SSL 423 ny 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 226 Gunnar Nyhus, Årdal SSL V50 422 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
+57 226 Jan Arve Wiik, Vigra og Valderøy PK 422 +46 28.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 228 Karl-Johan Remvik Karlsen, Ålesund PK 420 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 229 Leif Steinar Jensen, Bremnes PK 415 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
+38 230 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V50 413 -6 3.mai Buttentjern Bane 5 Ringerike PK
ny 231 Andre Lægreid, Årdal SSL 411 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 232 Kjetil Bruvik, Vaksdal SSK V60 398 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
-44 232 Håvard Todal, OKTS 398 -107 22.jan Ekeberg OKTS
ny 232 Morten Melvær-Nielsen, Arendal PK V50 398 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
+29 235 Torstein Liene, Greipstad PK V60 391 -40 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+33 236 Paul Kristian Kristensen, Alta SSK 389 -19 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
+50 237 Trond Eriksen, NOP/Vatne 386 +24 8.mai Svartemyr NOP/Vatne
ny 238 Roald Fuglestad, Hå PK 381 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 239 Bjørn Kåre Kaldestad, Birkenes & Lillesand SSL V60 374 ny 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 240 Vegard Wittington Tengelsen, Ogndal IL V50 371 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 240 Magnus Amdahl, Ogndal IL 371 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 242 Leeroy Nedregaard, Vigra og Valderøy PK V60 370 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 243 Roger Servold Gåserud, Leikanger SSL 367 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 244 Alf Ståle Torstensen, Bodø SSK V50 364 ny 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+69 245 Thore Andre Bjerke, OKTS 360 +220 5.mar Ekeberg OKTS
ny 246 Nina Hagberg, Vaksdal SSK Kv 356 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 247 Dag Lergrovik, Ålesund PK V50 346 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 247 Kim Vater, Haugesund PK V60 346 ny 23.sep Blikshavn Kopervik PK
ny 249 Bertel Johannes Kroken, Alta SSK V70 342 ny 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
ny 250 Leif Røkke, Steinkjer PK V70 341 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 251 Thomas Sokalski, Evje PK 338 ny 11.jan Evje Evje PK
ny 252 Bjørnar Amundsen, Greipstad PK 333 ny 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 253 Morten Anders Gohn, Bærum PK 332 ny 10.sep Ekeberg OKTS
ny 254 Per Erik Wiggen, Steinkjer PK V60 329 ny 2.jun Lerkehaug Steinkjer PK
+34 255 Peter Bergheim, Sandane PK V50 327 -33 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 256 Arve Yttri, Leikanger SSL 315 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 257 Morten F. G. Hoem, Greipstad PK V50 308 ny 20.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 258 Morten Wirkola, Alta SSK 307 ny 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
ny 259 Andreas Eikaas, Arendal PK 304 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
+17 260 Ragna Kyrkjebø, Oslo PK Kv V50 302 -80 6.mar Ekeberg Oslo PK
ny 261 Christoforos Schuff, Greipstad PK 296 ny 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 262 Anders Hofseth Eidskrem, Oslo PK 293 ny 30.apr Ekeberg OKTS
ny 263 Jan-ole Reksnes, Leikanger SSL 291 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 264 Anders Martin, OKTS 290 ny 23.apr Ekeberg OKTS
ny 265 Gaute Lote, Oslo Vestre SS 277 ny 22.jan Ekeberg OKTS
ny 266 Torbjørn Ånensen, Skudenes PK 275 ny 7.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 267 Alexander Angelus Austvik, Ogndal IL 272 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
+7 268 Birger Berg, Trondhjems PK V70 265 -128 19.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 269 Richard Berge, Kirkenes PK 231 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 270 Kjell Ove Rotmo, Steinkjer PK 219 ny 2.apr Lerkehaug Steinkjer PK