Alle på topp: VM Grov - 2024 Klasse: A B C oppdatert 18.juli 2024
krav 570 540 505 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 596 Pål Hembre 205 skyttere ( -28 )
2023 pl Navn, Klubb klasse Sum 2023 Dato type Sted Arr.
+3 1 Pål Hembre, Bærum PK V55 581 +8 9.jun Løvenskiold Bærum PK
-   2 Lasse Hovd, Bærum PK 579 +4 9.feb Løvenskiold Bærum PK
+1 3 Tore Vrålstad, Greipstad PK   573   - 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+7 3 Ingar Woll, Bærum PK 573 +7 13.jul V-nord Elva Estonian Sh.Fed.
-4 5 Ludvik Hembre, Bærum PK 572 -5 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+2 6 Runar Magnussen, Sola PK   571 +3 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-4 7 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Bærum PK 570 -4 25.jun MNM Terningmoen FSU
+7 8 Ole-Harald Aas, Bærum PK 568 +4 25.jun MNM Terningmoen FSU
-5 9 Mattis Hembre, Bærum PK   567 -6 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+216 10 Mariell Olsen Vestnes, Finnsnes PK Kv 566 +322 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
+16 10 Artem Yastrebov, Hafrsfjord PK 566 +9 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-8 12 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 565 -8 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+4 12 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 565 +3 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+7 14 Arild Inge Wollan, Støren SSK V55 561 +3 15.jun Myråsen Selbu SS
+30 15 Stian Flotvik Lauvrak, Grimstad SS   559 +12 11.mai   Fjæreheia Grimstad SS
+21 15 Marius Ugge Eliassen, Fredrikstad SS 559 +7 4.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
+38 15 Tim Leo Hembre, Bærum PK Menn Jr 559 +15 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 15 Kenneth Johnsen, Narvik PK   559 ny 14.jun   Brosebanen Lyngsalpene PK
+12 15 Frank Lien, Bærum PK V55 559 +4 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+34 15 Håvard Hoff, Ørland SS 559 +14 28.apr Sankthansholet Ørland SS
ny 21 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V65 558 ny 14.jun   Brosebanen Lyngsalpene PK
-   21 Roar Hembre, Trondheim SS V65 558   - 14.apr Skatval Stjørdal SSK
+19 21 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 558 +9 7.apr Brevik Porsgrunn PK
-14 24 Erik Eknes, Numedal SS   557 -9 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+24 25 Ingunn Marie Engelsen, Greipstad PK Kv V55 556 +11 9.jun Karmøyhallen Kopervik PK
+10 26 Morten Nygård Bergheim, Eide og Fræna PK 555 +3 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-5 26 Roar Haugan, Støren SSK   555 -3 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+25 28 Eirik Lygre, Askøy PK V55 554 +10 29.jun Laksevåg Bergen PK
ny 28 Hans Wang Nøstvold, Tromsø PK Menn Jr 554 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+1 30 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V55 552 -2 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-14 30 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SS Kv 552 -10 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+30 30 Rune Kristian Hansen, Ørland SS V55 552 +10 11.apr Buran Trondhjems PK
+37 33 Jo Geir Lint, Haugesund PK V55 550 +14 8.jan   Kuleisen Haugesund PK
-12 33 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 550 -8 20.apr Skurve Stavanger PK
ny 35 Rune Bjørgo, Bærum PK 549 ny 12.apr Løvenskiold Bærum PK
-2 36 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK   548 -5 14.jan   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
-5 36 Morten Antonsen, Ørland SS 548 -6 28.apr Sankthansholet Ørland SS
+32 38 Harald Strømmegjerde, Sunndal SSK 547 +11 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+34 39 Håvard Mathias Ellefsen, Trondheim SS   545 +10 28.apr   Sankthansholet Ørland SS
-31 40 Kjell Jomar Heltne, Florø PK 544 -23 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+16 41 Gunnar Lier, Oslo PK V55 543   - 22.apr Ekeberg OKTS
+60 41 Arne Vemund Bækken, Hamar SSK V55 543 +24 25.feb   Bangshallen Brumunddal PK
-14 41 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V65 543 -12 3.jun Ekeberg OKTS
+19 44 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V55 542 +2 10.feb Karmøyhallen Kopervik PK
ny 44 Odd Helge Almeland, NOP/Voss V55 542 ny 29.jun   Laksevåg Bergen PK
+55 46 Åge Ånensen, Stord PK V55 541 +22 8.jan Kuleisen Haugesund PK
ny 46 Arild Knudsen, Sandnes PK 541 ny 23.apr Svartemyr NOP/Vatne
+31 46 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V65 541 +11 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+11 49 Peder Sperstad, Bærum PK V55 540 -2 9.jun Løvenskiold Bærum PK
ny 49 Hege Johnsen, Narvik PK Kv 540 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-39 49 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK   540 -26 11.apr   Buran Trondhjems PK
-13 49 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 540 -12 22.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
-6 53 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 539 -7 29.jun Laksevåg Bergen PK
ny 53 Jan Erik Lunde, Sola PK V65 539 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-4 53 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 539 -6 22.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
-7 56 Eirik Djønne, Odda PK 538 -7 29.jun Laksevåg Bergen PK
-16 56 Tor Jonassen, Sandnes PK V55 538 -11 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+7 58 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V55 537 -1 7.apr Brevik Porsgrunn PK
+19 58 Tøger Rygh, Preikestolen PK V65 537 +7 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-13 58 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V65 537 -10 29.jun   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 58 Kine Pettersen, Bergen PK Kv 537 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-41 62 Rune Berven-Hanssen, Sola PK 536 -22 9.jun Karmøyhallen Kopervik PK
ny 63 Evert André Jonassen, Fredrikstad SS   535 ny 4.mai   Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 63 Are Wivestad, Sola PK V55 535 ny 9.jun Karmøyhallen Kopervik PK
-23 63 Dagfinn Brøto, Nesbyen PK V55 535 -14 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+22 66 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik V55 534 +7 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 66 Hans Petter Løberg, Brumunddal PK 534 ny 25.feb Bangshallen Brumunddal PK
-35 66 Viggo Olden, Ørland SS 534 -20 28.apr Sankthansholet Ørland SS
-33 69 Øivind Maanum, Brumunddal PK V55 533 -19 25.feb   Bangshallen Brumunddal PK
ny 69 Pål Kristoffer Sørvoll, Tønsberg O. PK V55 533 ny 11.feb Brevik Porsgrunn PK
+56 71 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 532 +28 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+62 71 Thomas Håkerud-Kongsvik, Asker SK   532 +34 26.mai   Asker Asker SK
ny 71 Jostein Hermansen, Haugesund PK 532 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-4 74 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V55 531 -5 23.apr Svartemyr NOP/Vatne
ny 74 Thor Egil Solberg Siem, Preikestolen PK   531 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-31 74 Bjørn Harald Vik, Ørland SS V55 531 -17 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 77 Øyvind Hansen, Tromsø PK 529 ny 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
-24 77 Tormod Strand, Farris SS - Larvik V55 529 -15 11.feb   Brevik Porsgrunn PK
+37 77 Morten Jørgensen, Kirkenes PK V55 529 +17 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 77 Petter Berg, Aron SK Drammen 529 ny 22.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
-19 81 Ole Arnfinn Molvær, Brumunddal PK V65 528 -13 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-24 81 Tarjei Ravn, Grimstad SS 528 -15 11.mai Fjæreheia Grimstad SS
ny 81 Jan-Erik Langebeck, Fredrikstad SS V55 528 ny 4.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
+17 84 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V55 527 +8 14.jun   Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 84 Yuri Tsaplin, Hafrsfjord PK 527 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 86 Espen Magnussen, Sola PK 526 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+6 86 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen   526 +1 22.mai   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 86 Per Morten Bølstad, Oslo PK V55 526 ny 4.mar Ekeberg OKTS
ny 86 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK V55 526 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 90 Harald Andre Knoop, Sola PK V65 525 ny 23.apr   Svartemyr NOP/Vatne
ny 91 Bjørn Egil Martinsen, Ørland SS V55 524 ny 28.apr Sankthansholet Ørland SS
+23 91 Rune Finstad, OKTS V65 524 +12 12.apr Løvenskiold Bærum PK
-3 93 Tore Stensby, Hamar SSK V55 523 -3 25.feb   Bangshallen Brumunddal PK
+26 93 Ståle Birger Emil Johansen, Alta SSK 523 +13 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
ny 95 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V65 522 ny 14.apr Skatval Stjørdal SSK
-18 95 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK   522 -8 7.apr   Brevik Porsgrunn PK
-18 95 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK 522 -8 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-26 95 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V55 522 -15 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
+8 99 Mats Andre Amdal, Stavanger PK   521 +4 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
-8 100 Helge Olden, Ørland SS V65 520 -5 5.mar Blinken Ørland SS
ny 100 Stian Solstad, Lyngsalpene PK 520 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-16 100 Roger Vik, Ørland SS V55 520 -9 28.apr   Sankthansholet Ørland SS
ny 103 Ove Eugen Horgen, Bærum PK V73 519 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 103 Audun Kvandal, Odda PK 519 ny 29.jun Laksevåg Bergen PK
ny 103 Geir Sverre Gjendem, Stjørdal SSK V55 519 ny 14.apr   Skatval Stjørdal SSK
-29 106 Tom Lauritzen, Bodø SSK V73 518 -12 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 106 Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 518 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-32 108 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SS Kv V65 517 -14 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 108 Ivar Gustavsen, Kopervik PK 517 ny 9.jun Karmøyhallen Kopervik PK
+28 110 Lars Petter Barstad, Arendal PK 516 +24 27.jun Fjæreheia Grimstad SS
ny 111 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS   515 ny 13.mai   Ekeberg OKTS
ny 112 Trond Tanke, Tromsø PK V55 514 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-15 113 Olav Melkild, Sunndal SSK V55 513 -9 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 113 Roy Wollvik, Stavanger PK V55 513 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+9 115 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 512 +7 19.feb Ekeberg OKTS
ny 116 Gisle Gordon, Haugesund PK V55 511 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 116 Knut Erik Bratli, Horten O. PK V55 511 ny 22.mai   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 116 Bjørn Kristensen, Askim PK V55 511 ny 4.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
+47 116 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK V55 511 +40 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
-51 116 Ole-Martin Berge Haga, Sola PK   511 -27 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 116 Morten Håland, Hå PK 511 ny 20.apr Skurve Stavanger PK
ny 116 Frank Istad, Kristiansund SS 511 ny 25.feb Bjørnehaugen Kristiansund SS
ny 123 Irene Askeland, Bjørkelangen PK Kv 510 ny 9.jun   Løvenskiold Bærum PK
-16 123 Bjørn Anton Jakobsen, Trondheim SS V73 510 -7 15.jun Myråsen Selbu SS
-4 125 Bjørn Egil Larsen, Vigra og Valderøy PK 508 +1 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+28 125 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V65 508 +32 8.jan   Kuleisen Haugesund PK
+31 127 Kjetil Sætre, Time PK 507 +34 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
+20 128 Erik Stai, Levanger SSL V73 506 +20 14.apr Skatval Stjørdal SSK
ny 128 Kai Rosenlund, Bergen PK V65 506 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 130 Sigurd Nes, Bergen PK V55 505 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 131 Sven Olav Hokholt, OKTS 502 ny 4.mar Ekeberg OKTS
-31 132 Gunnar Terje Olaussen, Melhus SS V65 500 -19 15.jun   Myråsen Selbu SS
+37 133 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 499 +33 29.jun Laksevåg Bergen PK
ny 133 Hugo Haug, OKTS V55 499 ny 22.apr Ekeberg OKTS
ny 135 Bjørnar Vestnes, Farris SS - Larvik V55 498 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 135 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 498 ny 9.jun Karmøyhallen Kopervik PK
ny 135 Børge Flått, Mo PK V55 498 ny 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
+9 138 Irene Mork, Kristiansund SS Kv 496 +9 25.feb   Bjørnehaugen Kristiansund SS
ny 139 Tom Wiggo Indahl, Sandnes PK V55 494 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 140 Tor Inge Brokjøb, Stavanger PK V73 493 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 141 Jarle Kvalvik, Sartor SSL V55 491 ny 29.jun   Laksevåg Bergen PK
+57 141 Frode Naustvik, Stavanger PK 491 +78 24.feb Sola Skytehall Sola PK
ny 143 Sigbjørn Bredesen, Kristiansund SS 489 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 144 Roger Ulstein, Vigra og Valderøy PK   488 ny 14.jan   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 144 André Hansø, Kristiansund SS V65 488 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
-   144 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 488   - 9.jun Karmøyhallen Kopervik PK
-40 147 Stian Mc Kean Langebeck, Fredrikstad SS   487 -30 4.mai   Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 148 Ingar Fossum, Fredrikstad SS V65 485 ny 4.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 148 Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK V55 485 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 148 Heidi Myrvold Hval, Hokksund PK Kv 485 ny 9.feb   Løvenskiold Bærum PK
-10 151 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V65 484 -7 11.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 151 Arnt Olav Flønes, Stavanger PK V65 484 ny 10.feb Karmøyhallen Kopervik PK
-15 153 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V65 481 -11 20.apr   Skurve Stavanger PK
ny 153 Thomas Bjørnlund, Bærum PK V55 481 ny 12.apr Løvenskiold Bærum PK
-13 155 Gert Are Hildrestrand, Vigra og Valderøy PK 479 -11 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 156 Frode Hegge, Støren SSK   476 ny 15.jun   Myråsen Selbu SS
-37 157 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V65 472 -36 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 158 Jon Arne Brekken, Sunndal SSK V65 471 ny 25.feb Bjørnehaugen Kristiansund SS
+10 159 Per Arne Clemensen, Alta SSK V65 470 +3 29.jun   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 160 Leif Tronslien Andressen, Lillestrøm OP V73 467 ny 3.jun Ekeberg OKTS
ny 161 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V73 466 ny 14.apr Skatval Stjørdal SSK
ny 162 Jan-Erik Disen, Steigen PK V55 464 ny 29.jun   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 162 Marius Emil Eriksen, Tromsø PK 464 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 164 Arnim Roger Frank Svaleng, Alta SSK V73 463 ny 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
ny 165 Dag Arild Hansen, Bergen PK V55 462 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 166 Gunnar Haugen, Alta SSK V55 461 ny 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
-8 166 Christer Skotnes Lukassen, Mosjøen PK 461 -12 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
ny 168 Jørund Skaali, Skånland PK V65 459 ny 29.jun   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 169 Kåre Angvik, Horten O. PK V73 458 ny 22.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 170 Malin Vik, Ørland SS Kv Jr 456 ny 5.mar Blinken Ørland SS
ny 170 Øyvind Aurstad, Verdal SSL V55 456 ny 28.apr   Sankthansholet Ørland SS
ny 172 Elena Barstad, Arendal PK Kv 454 ny 11.mai Fjæreheia Grimstad SS
+10 173 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS V55 449 +4 29.jan Ekeberg OKTS
ny 174 Jarle Bjørknes, Sandnes PK V55 447 ny 12.jul NM Sola Skytehall Rogaland SK
ny 174 Rolf Kristian Johansen, Kristiansund SS V65 447 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+12 176 Mikal Josefsen, Kirkenes PK 446 +14 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 177 Eivind Harald Klausen, Oslo PK V65 445 ny 29.jan   Ekeberg OKTS
ny 178 Frode Nilsen, Bærum PK V65 438 ny 26.mai Asker Asker SK
ny 179 Rune Mykland Andersen, Arendal PK 428 ny 11.mai Fjæreheia Grimstad SS
ny 180 Fredrik Schistad Tiltvik, Steigen PK   426 ny 29.jun   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 180 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V73 426 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 182 Kurt Osvaldsen, Lyngsalpene PK V55 422 ny 14.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+7 183 Per Morten Aarak, Haugesund PK V55 420 -7 8.jan   Kuleisen Haugesund PK
ny 184 Per Myklatun, Kopervik PK V55 419 ny 9.jun Karmøyhallen Kopervik PK
ny 184 Øyvind Oftedal, Stavanger PK 419 ny 20.apr Skurve Stavanger PK
ny 186 Terje Te Moen, Fredrikstad PK V55 415 ny 4.mai   Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 187 Jonas Holmskau Meum, Fredrikstad PK 413 ny 4.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 188 Trond Odden, Steigen PK V55 410 ny 29.jun Kvenvikmoen Alta SSK
ny 189 Torfinn Kirkerud, Aron SK Drammen V55 408 ny 22.mai   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 190 Tor Oskar Eliseussen, Kirkenes PK V55 400 ny 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 191 Håkon Lindholm, OKTS 387 ny 3.jun Ekeberg OKTS
ny 192 Bror Knut Skjeggedal, Arendal PK   380 ny 11.mai   Fjæreheia Grimstad SS
+27 193 Øystein Sandbu Ryeng, Kirkenes PK 363 +78 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 194 Tommy Anthoni Anthonisen, Farris SS - Larvik V55 356 ny 7.apr Brevik Porsgrunn PK
ny 195 Per Guttu, Kirkenes PK V65 342 ny 4.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
+12 196 Jon Arne Valen, Haugesund PK V65 336 -33 9.jun Karmøyhallen Kopervik PK
ny 197 Eva Christine Stenbro, Sarpsborg PK Kv 331 ny 4.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 198 Asbjørn Fuglestad, NOP/Vatne V55 321 ny 23.apr   Svartemyr NOP/Vatne
ny 199 Simen Klavenes, OKTS 304 ny 3.jun Ekeberg OKTS
ny 200 Espen Sande-Larsen, Horten O. PK 292 ny 26.mai Asker Asker SK
ny 201 Boris Devyatkov, Kristiansund SS   270 ny 14.jan   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 202 Pål Roger Rieber Danielsen, Kirkenes PK V55 253 ny 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 203 Runar Kjær, Kirkenes PK 250 ny 4.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 204 Lars Tokerud, OKTS V55 222 ny 13.mai   Ekeberg OKTS
ny 205 Odd Martin Bech, OKTS V65 173 ny 22.apr Ekeberg OKTS