Alle på topp: VM Grov   2017 Klasse: Menn Kv Menn Jr Kv Jr oppdatert 24.november 2017
vurd.krav: 580 - - - Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 596 Pål Hembre 308 skyttere ( -20 )
2016 pl Navn, Klubb klasse Sum 2016 Dato type Sted Arr.
+18 1 Frank Lien, Ringerike PK V50 585 +22 4.mai Buttentjern Ringerike PK
-1 2 Pål Hembre, Bærum PK V50 584 -8 11.jun Blikshavn Kopervik PK
-1 3 Morgan Bunes, Bærum PK 583 -3 17.jun Løvenskiold Bærum PK
+10 4 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V50 580 +13 10.sep Bangshallen Brumunddal PK
+16 5 Aina Sandstøl, Sandnes PK Kv V50 577 +15 11.jun Blikshavn Kopervik PK
-2 6 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Grimstad SS 576 -3 15.aug MNM Boden CISM Sverige
+1 7 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 575 +3 11.jun Skatval Stjørdal PK
+3 8 Roar Hembre, Trondhjems PK V50 574 +4 23.apr Selbuhallen Selbu PK
+6 8 Gunrid Kjellmark, Trondhjems PK Kv 574 +7 21.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-4 10 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V50 572 -3 11.jul Brosebanen Lyngsalpene PK
-3 10 Runar Magnussen, Sola PK 572 -2 31.mai Bråstein Sandnes PK
-4 12 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 571 -1 3.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+37 13 Espen Magnussen, Sola PK 569 +17 7.mai int Grand Prix Plzen Czech sh. fed.
+5 13 Petter Kleiven, Lillestrøm OP V50 569 +5 23.apr Bangshallen Brumunddal PK
-2 15 Ingar Woll, Bærum PK 568   - 17.jul Løvenskiold Bærum PK
+6 15 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 568 +6 18.feb Karmøyhallen Kopervik PK
-   17 Stian Aleksander Andersen, Trondhjems PK 566 +1 3.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+6 18 Jakob Kråkevik, Odda PK V60 565 +4 14.feb Ragdehallen Odda PK
-13 18 Bjørn Martin Bruun, Trondhjems PK 565 -11 10.feb Brekstad Ørland PK
+9 18 Asmund Broks, Farris SS - Larvik V70 565 +5 10.jun Bjørndalen Sandefjord PK
+7 21 Ingeborg Gran, Steinkjer PK Kv 563 +4 10.jul Tromsdal Verdal SSL
-10 22 Tord Esten Murbreck, Hamar IL-Pgr 562 -7 15.aug MNM Boden CISM Sverige
-8 22 Rune Berven-Hanssen, Harstad PK 562 -5 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+59 22 Rune Kristian Hansen, Trondhjems PK V50 562 +16 11.jun Skatval Stjørdal PK
+17 22 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V50 562 +6 10.aug Løvenskiold Oslo PK
+13 22 Arild Inge Wollan, Støren SSK 562 +4 20.mai Dalaråa Sunndal PK
+13 27 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V50 561 +6 18.feb Karmøyhallen Kopervik PK
ny 28 Morten Nygård Bergheim, Kristiansund PK 560 ny 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
ny 28 Ole-Harald Aas, Porsgrunn PK 560 ny 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
+10 30 Dag Liestøl, Vennesla PK 559 +4 15.jan Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
+10 30 Jon Ørsund, Sunndal PK 559 +4 19.mar Bjørnehaugen Kristiansund PK
-2 30 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V50 559   - 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
ny 30 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 559 ny 11.jun Blikshavn Kopervik PK
-15 34 Roar Haugan, Støren SSK 557 -6 11.jun Skatval Stjørdal PK
+15 35 Håvard Hoff, Ørland PK 556 +4 4.aug Sitter Sitter IL PK
+54 35 Onar Torbjørnsen, Kopervik PK V50 556 +13 11.jun Blikshavn Kopervik PK
+61 35 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK 556 +16 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+92 35 Kenneth Johnsen, Narvik PK 556 +26 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+50 35 Viggo Olden, Ørland PK 556 +11 10.feb Brekstad Ørland PK
ny 40 Einar Morten Landsem, Støren SSK 555 ny 18.mai Sankthansholet Ørland PK
+5 40 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 555 +1 18.jun Myråsen Selbu PK
+8 42 Are Wivestad, Sandnes PK V50 554 +2 13.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+5 43 Helge Olden, Ørland PK V60 553   - 4.aug Sitter Sitter IL PK
+33 43 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv V50 553 +6 15.jan Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
+54 45 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V60 552 +14 3.jun Dalaråa Sunndal PK
+15 46 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK V50 551 +1 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
+23 46 Morten Antonsen, Ørland PK 551 +2 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
+15 46 Esten Murbreck, Hamar IL-Pgr V60 551 +1 20.mar Ankerskogen Hamar IL-Pgr
+5 49 Lillian Larsen, Lyngsalpene PK Kv 550 -1 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
+27 49 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK 550 +3 15.jan Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
+114 51 Sjur I Børve, Odda PK V50 549 +30 14.feb Ragdehallen Odda PK
ny 51 Terje Martin Pollen, Bodø SSK V70 549 ny 11.jun Blikshavn Kopervik PK
-16 51 Terje Storholt, Oslo PK V60 549 -9 17.jun Løvenskiold Bærum PK
+27 54 Alf Jostein Dale, Kopervik PK 548 +2 18.feb Karmøyhallen Kopervik PK
ny 54 Terje Standal, Bremnes PK 548 ny 13.mai Laksevåg Bergen PK
-17 54 Henning Kihle, Grenland PK V50 548 -9 8.okt Brevik Porsgrunn PK
+70 54 Frode Mølland, Greipstad PK 548 +17 21.mar Nodeland Greipstad PK
-30 58 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V50 547 -12 21.jan Karmøyhallen Kopervik PK
ny 58 Hugo Kjetså, Evje PK 547 ny 12.jan Otrahallen Evje PK
-30 58 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V50 547 -12 12.feb Skytterhallen Molde PK
+44 58 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 547 +10 15.jan Skien Grenland PK
+19 62 Tom Buene, Vaksdal SSK V60 546   - 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
-1 62 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 546 -4 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
+73 64 Bernardus van Rijn, Kristiansand PK 545 +17 18.mai Gimlehallen Kristiansand PK
-19 64 Peder Sperstad, Bærum PK V50 545 -9 17.jun Løvenskiold Bærum PK
ny 66 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V50 544 ny 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
+23 66 Per Størker Haugnes, Kristiansund PK V50 544 +1 12.feb Skytterhallen Molde PK
+4 68 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 543 -5 21.jul Karlstad Kungliga Varml. Reg.
+75 68 Hans Johansen, Trondhjems PK V70 543 +17 21.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-16 70 Asle Frantzen, Åsane PK 542 -9 13.mai Laksevåg Bergen PK
ny 70 Bjørn Gjerstad, Hokksund PK V50 542 ny 27.mai Myhrespiten Hokksund PK
-11 72 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 541 -9 19.jun Lerkehaug Steinkjer PK
-44 72 Morten Rustad, Lillestrøm OP 541 -18 28.mar ekeberg Oslo PK
ny 74 Olav Melkild, Sunndal PK V50 540 ny 19.mar Bjørnehaugen Kristiansund PK
+44 74 Rolf Toven, Nesset PK V60 540 +8 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
-20 74 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik V50 540 -11 26.feb Larvik Farris SS - Larvik
-1 77 Eivind Minge, Moss PK 539 -8 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
+9 77 Geir Berg, Ringerike PK V50 539 -5 16.sep Buttentjern Ringerike PK
-39 79 Rune Stensrud, Kongsvinger SS 538 -17 5.mar Bangshallen Brumunddal PK
+23 79 Rune Finstad, OKTS V60 538 +1 2.okt Ekeberg OKTS
ny 79 Jostein Johan Nygård Sunde, Sandnes PK 538 ny 5.apr Bråstein Sandnes PK
+17 79 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V60 538 -2 24.apr Hunstad Barneskole Bodø SSK
+27 79 Bent Nørkov, Trondhjems PK 538 +2 10.feb Brekstad Ørland PK
ny 84 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V60 537 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
-23 84 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 537 -13 26.feb Larvik Farris SS - Larvik
ny 84 Hein Arve Varne, Skudenes PK 537 ny 4.mar Karmøyhallen Skudenes PK
+136 87 Knut Inge Kjesbu, Verdal SSL 536 +48 10.jul Tromsdal Verdal SSL
+19 87 Erik Andrè Ellingsen, NOP/Vatne 536   - 3.sep Vatne NOP/Vatne
-1 87 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V50 536 -8 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
ny 87 Sigmund Torstad, Hamar IL-Pgr 536 ny 20.mar Ankerskogen Hamar IL-Pgr
+29 87 Erik Sveum, Aron SK Drammen V50 536 +3 27.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 87 John Olav Sundal, Tysnes SSK V60 536 ny 13.mai Laksevåg Bergen PK
-4 93 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SSK Kv V50 535 -8 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
+54 93 Per Rune Magnussen, Sola PK V50 535 +10 11.jun Blikshavn Kopervik PK
+54 93 John Lothe, Haugesund PK 535 +10 11.jun Blikshavn Kopervik PK
+6 93 Bjørn Egil Larsen, Vigra og Valderøy PK 535 -3 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
-56 93 Pål Martin Kvalsvik, Vigra og Valderøy PK 535 -22 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
-24 93 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 535 -14 19.jun Lerkehaug Steinkjer PK
+56 99 Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 534 +12 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+107 99 Roger Vik, Ørland PK 534 +36 12.nov Brekstad Ørland PK
+56 99 Knut Erik Bratli, Horten O. PK V50 534 +12 26.feb Larvik Farris SS - Larvik
ny 99 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 534 ny 11.jun Blikshavn Kopervik PK
-6 99 Sigbjørn Bredesen, Kristiansund PK 534 -8 19.mar Bjørnehaugen Kristiansund PK
+14 104 Roger Feed, Horten O. PK 533 +1 26.feb Larvik Farris SS - Larvik
ny 104 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 533 ny 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
+23 104 Livar Gudmestad, Sandnes PK 533 +3 31.mai Bråstein Sandnes PK
-83 107 Marianne Ullvassveen, Ull SS Kv V50 532 -29 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 107 Stein Vidar Amundsen, Hamar IL-Pgr SH 1 532 ny 10.sep Bangshallen Brumunddal PK
ny 107 Roy Andre Hanssen, Bodø SSK 532 ny 6.feb Hunstad skole Bodø SSK
ny 107 Erik Gundersen, Vennesla PK 532 ny 18.mai Gimlehallen Kristiansand PK
ny 111 Helge Kristiansen, Sunndal PK 531 ny 20.mai Dalaråa Sunndal PK
ny 111 Odd Eirik Vrålstad, Grenland PK 531 ny 10.jun Bjørndalen Sandefjord PK
+31 111 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 531 +4 11.jun Skatval Stjørdal PK
+95 111 Kjetil Andre Hviding, Finnsnes PK 531 +33 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-39 115 Eskild Skaar, Grimstad SS 530 -17 13.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 116 Åge Ånensen, Stord PK 529 ny 2.feb Prestegardsskogen Stord PK
-19 117 Malvin Munthe Skeisvoll, Kopervik PK V50 528 -11 18.sep Karmøyhallen Kopervik PK
-9 117 Rune Kimo, Rissa PK 528 -7 10.feb Brekstad Ørland PK
+26 117 Åsbjørn Idland, NOP/Vatne V70 528 +2 2.mai Svartemyr NOP/Vatne
ny 117 Stig Arne Haugen, Trondhjems PK 528 ny 29.okt Selbuhallen Selbu PK
+38 117 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V60 528 +6 19.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 122 Anders Røine, OKTS 527 ny 28.mar ekeberg Oslo PK
-68 122 Olaf Åvitsland, Evje PK V50 527 -24 12.jan Otrahallen Evje PK
+48 122 Oddvar Skirbekk, Hamar IL-Pgr V70 527 +10 6.feb Ankerskogen Hamar IL-Pgr
ny 122 Dagfinn Brøto, Nesbyen PK V50 527 ny 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
+5 122 Bjørn Aasen, Asker SK V50 527 -3 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
+2 122 Øyvind Kimo, Rissa PK 527 -4 10.feb Brekstad Ørland PK
ny 128 Atle Eikrem, Ørsta/Volda PK 526 ny 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 128 Jan Olav Furuborg, Greipstad PK 526 ny 13.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
-74 128 Erik Stai, Verdal SSL V70 526 -25 10.jul Tromsdal Verdal SSL
+58 131 Svein Ole Nesje, Oslo PK V50 525 +19 28.mar ekeberg Oslo PK
+88 131 Kåre Louis Angvik, Horten O. PK V60 525 +32 10.jun Bjørndalen Sandefjord PK
+14 133 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 524 -1 4.aug Sitter Sitter IL PK
+10 133 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V50 524 -2 3.sep Vatne NOP/Vatne
+137 133 Morten Jørgensen, Kirkenes PK V50 524 +95 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-57 133 Kristian Baumann, Oslo PK V60 524 -23 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
+18 133 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V70 524 +1 11.jun Skatval Stjørdal PK
+51 133 Arne Lidwin, OKTS V50 524 +17 5.mai Ekeberg OKTS
ny 133 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V60 524 ny 26.feb Larvik Farris SS - Larvik
+66 133 Per Christian Lie, Bærum PK V50 524 +23 17.jul Løvenskiold Bærum PK
+49 141 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 523 +18 29.apr Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+72 141 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V60 523 +28 17.jul Løvenskiold Bærum PK
+108 141 Hege Johnsen, Narvik PK Kv 523 +61 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 144 Marius Lepsøe, Tysnes SSK 522 ny 22.jun Vevatne Tysnes SSK
ny 144 Sten Helge Eilertsen, Tromsø PK 522 ny 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-12 144 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V50 522 -7 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 144 Ole Andreas Ellingsen, Svolvær PK SH 1 522 ny 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
-30 148 Hugo Haug, OKTS V50 521 -11 2.okt Ekeberg OKTS
ny 148 Tom Lauritzen, Bodø SSK V60 521 ny 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
ny 148 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V50 521 ny 22.jun Vevatne Tysnes SSK
-39 151 Per Terje Lænn, Steinkjer PK V50 520 -14 21.aug Lerkehaug Steinkjer PK
-52 151 Hans Torbjørn Hellås, Kvinesdal PK 520 -18 14.mai Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 153 Arvid Lande, Stord PK V70 519 ny 2.feb Prestegardsskogen Stord PK
ny 153 Roger Liestøl, Greipstad PK 519 ny 15.jan Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 155 Tor Håkon Betten Åsgård, Kristiansund PK 518 ny 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 155 Håkon Petter Nilsen Omma, Tromsø PK V50 518 ny 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-31 155 Tormod Strand, Farris SS - Larvik V50 518 -13 26.feb Larvik Farris SS - Larvik
ny 155 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V50 518 ny 26.feb Larvik Farris SS - Larvik
ny 159 Ole-Martin Berge Haga, Sandnes PK 517 ny 2.mai Svartemyr NOP/Vatne
+4 159 Gunnar Teigland, Tysnes SSK V60 517 -3 22.jun Vevatne Tysnes SSK
ny 159 Kristoffer Stangvik Røssing, Sunndal PK 517 ny 19.mar Bjørnehaugen Kristiansund PK
-4 159 Petter Berg, Aron SK Drammen 517 -5 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 163 Torodd Laffen Espenes Solberg, Grimstad SS 516 ny 12.jan Otrahallen Evje PK
-4 163 Jan Helge Tofte, Stord PK V50 516 -5 2.feb Prestegardsskogen Stord PK
+164 163 Viggo Nilsen, Lyngsalpene PK 516 +362 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-55 163 Hans Jørgen Aslaksen, Andebu PL V50 516 -19 8.okt Brevik Porsgrunn PK
-45 163 Terje Fallmyr, Rissa PK V50 516 -16 10.sep Sankthansholet Ørland PK
ny 168 Atle Lund, Sandnes PK 515 ny 13.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 168 Raymond Hildonen, Tana-Nesseby PK 515 ny 3.aug Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 170 Ole Morten Langeland, Haugesund PK 514 ny 14.okt Karmøyhallen Kopervik PK
+62 170 Odd Geir Ramsland Westermann, Kristiansand PK 514 +33 21.mar Nodeland Greipstad PK
ny 170 Magne Granøien, Støren SSK 514 ny 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
-6 173 Kristian Kristiansen, Tromsø PK 513 -5 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 173 Sture Schølin, Bodø SSK V60 513 ny 26.okt Hunstad Barneskole Bodø SSK
ny 173 Håvard Larsen, Rissa PK 513 ny 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
ny 176 Per Olaf Tofsland, Grenland PK 512 ny 8.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 176 Erik Andreas Sevre Storhaug, Nesbyen PK 512 ny 27.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 176 Morten Eriksen, Aron SK Drammen V50 512 ny 27.mai Myhrespiten Hokksund PK
-36 179 Magnar Anton Støyva, Sandane PK 511 -15 13.aug Mjøen Årdal SSL
-94 180 Jan Ivar Ingebrethsen, Greipstad PK V50 509 -35 23.mar Nodeland Greipstad PK
+16 181 Asbjørn Nikolaisen, Bodø SSK SH 1 508 +6 24.apr Hunstad Barneskole Bodø SSK
+56 181 Leif Arne Ottosen Rygh, Brumunddal PK V50 508 +33 5.nov Bangshallen Brumunddal PK
ny 181 Per Erik Dalén, Oslo PK 508 ny 28.mar ekeberg Oslo PK
-57 184 Asbjørn Solheim, Bremnes PK V60 506 -24 29.jan Bømlohallen Bremnes PK
ny 184 Erling Andre Sønderby, Dokka PK 506 ny 5.mai Ekeberg OKTS
ny 186 Torstein Vikan, Verdal SSL 505 ny 10.jul Tromsdal Verdal SSL
ny 186 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V60 505 ny 6.feb Hunstad skole Bodø SSK
ny 186 Håvard Todal, OKTS 505 ny 2.okt Ekeberg OKTS
+37 186 Vidar Flesvik, Nesbyen PK 505 +17 27.mai Myhrespiten Hokksund PK
+20 190 Ivar Andre Ødegård, Stjørdal PK 504 +7 11.jun Skatval Stjørdal PK
ny 190 Lars Petter Mostad, Oslo PK 504 ny 28.mar ekeberg Oslo PK
-19 192 Bjørn Lyder Hervard, Bærum PK V70 503 -13 17.jun Løvenskiold Bærum PK
+11 192 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK V50 503 +3 26.okt Hunstad Barneskole Bodø SSK
ny 192 Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK V50 503 ny 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 195 Arnfinn Borch Lund, Sandnes PK V60 502 ny 13.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 195 Odd Willy Aas, Mysen PL V60 502 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
+2 197 Trond Tanke, Tromsø PK V50 501   - 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
-1 197 Øyvind Birger Mathisen, Bærum PK V70 501 -2 17.jun Løvenskiold Bærum PK
ny 197 Roger Jostein Landsverk, Syvde SSL 501 ny 27.mai Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 197 Per Arve Heggset, Sunndal PK V50 501 ny 3.jun Dalaråa Sunndal PK
-11 201 Svein Einar Ellingsen, Skudenes PK 500 -5 21.jan Karmøyhallen Kopervik PK
+25 202 Talin Michelle Vartivarian, OKTS Kv 499 +14 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
-38 203 Magnar Skrettingland, Birkenes & Lillesand SSL V50 497 -22 13.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 204 Jan-Erik Langebeck, Fredrikstad PK V50 496 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
-78 205 Per Martin Marum, Trondhjems PK V70 492 -38 18.jun Myråsen Selbu PK
ny 206 Thor-Johnny Finsrud, Grenland PK 491 ny 8.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 207 Jan Erik Brandbu, Mysen PL V70 489 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
-37 207 Tore Håkon Vinkenes, Farris SS - Larvik V50 489 -28 26.feb Larvik Farris SS - Larvik
+13 209 Liv Ingrid Kavli, Oslo PK Kv V60 488 -1 28.mar ekeberg Oslo PK
+71 210 Kåre Mosgren, Birkenes & Lillesand SSL V50 486 +78 13.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+19 210 Magnus Løvhaug, Dokka PK V70 486 +4 10.sep Bangshallen Brumunddal PK
ny 212 John Tellef Håbesland, Evje PK V60 485 ny 12.jan Otrahallen Evje PK
-49 212 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V50 485 -35 4.mar Karmøyhallen Skudenes PK
+105 214 Johnny Ystanes, Odda PK 484 +169 15.jan Ragdehallen Odda PK
+29 215 Geir Jonatan Sharabi, Akademisk SL 480 +11 11.sep Ekeberg OKTS
+31 215 Pål Nag Aas, Aron SK Drammen V60 480 +12 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 217 Jørn Lone Rutlin, Årdal SSL 479 ny 13.aug Mjøen Årdal SSL
ny 217 Per Olav Kallestad, NOP V60 479 ny 2.okt Ekeberg OKTS
+44 219 Sebastian Bach, Støren SSK Menn Jr 477 +30 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
+95 220 Kurt Osvaldsen, Lyngsalpene PK V50 476 +146 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 221 Hans Bergeton Nyhus, Lyngsalpene PK V70 475 ny 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 221 Morten Sæther, Hamar IL-Pgr V50 475 ny 11.jun Smidholen Namnå PK
ny 223 Thomas Vikan Strøm, Viking PK og RK V50 474 ny 18.jun Myråsen Selbu PK
+41 224 Atle Audun Turøy, Stord PK V60 473 +31 29.jan Bømlohallen Bremnes PK
-33 225 Jan Wiik, Aron SK Drammen V50 472 -32 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 225 Olga Mikhailovna Pavlova, Molde PK Kv V50 472 ny 19.mar Bjørnehaugen Kristiansund PK
-66 225 Sigmund Westvik, Stord PK V50 472 -49 2.feb Prestegardsskogen Stord PK
+33 228 Jørgen Vik, Ørland PK Menn Jr 471 +22 1.jul NM Sankthansholet Ørland PK
ny 229 Hanne Løvåsen Drevsjø, Ørland PK Kv 470 ny 11.jun Skatval Stjørdal PK
ny 229 Linda Basma, Tana-Nesseby PK Kv 470 ny 3.aug Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 231 Audun Freitag, Grimstad SS 468 ny 12.jan Otrahallen Evje PK
-3 231 Runar Ingebretsen, Losby VPK V50 468 -16 5.mar Bangshallen Brumunddal PK
ny 231 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V60 468 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 234 Gunnar Langø, Tromsø PK V70 467 ny 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 234 Vegard Øksendal Haaland, Greipstad PK 467 ny 18.mai Gimlehallen Kristiansand PK
ny 236 Arnim Roger Frank Svaleng, Alta SSK V60 466 ny 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
+86 236 Lars-Vidar Bjørklund, Lyngsalpene PK 466 +228 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
-17 238 Steinar Djønne, Odda PK V60 464 -27 14.feb Ragdehallen Odda PK
+32 238 Endre Ferkingstad, Skudenes PK 464 +35 21.jan Karmøyhallen Kopervik PK
+8 238 Rolf Kristian Johansen, Kristiansund PK V50 464 -4 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 241 Marius Dyngeland, Bergen PK 463 ny 13.mai Laksevåg Bergen PK
ny 242 Stian Fossan, Steinkjer PK 462 ny 21.aug Lerkehaug Steinkjer PK
ny 243 Jon Dag Repstad, Kristiansand PK V60 460 ny 15.okt Gimlehallen Kristiansand PK
-31 244 Tor Andre Opås, Evje PK V50 459 -36 12.jan Otrahallen Evje PK
ny 244 Ole Rindal, Grenland PK V50 459 ny 8.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 246 Rolf Helge Kristensen Pedersen, Tromsø PK 458 ny 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
-6 246 Jan Christian Fjeld, Ringerike PK V50 458 -15 16.sep Buttentjern Ringerike PK
-4 246 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V70 458 -13 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-32 249 Are Andreas Berg, Ørsta/Volda PK V50 450 -44 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
+18 250 Svein Arne Hagen, Årdal SSL 448 +11 13.aug Mjøen Årdal SSL
ny 250 Karl Olav Undheim, Bremnes PK 448 ny 29.jan Bømlohallen Bremnes PK
ny 252 Erhard Lohse, Bergen PK V50 446 ny 13.mai Laksevåg Bergen PK
ny 253 Wenche Irene Hansen, Lyngsalpene PK Kv V70 441 ny 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 254 Petter Gjeterud Hersvik, Namnå PK 439 ny 11.jun Smidholen Namnå PK
+10 254 Darrel Collum, Kristiansand PK V50 439 -6 18.mai Gimlehallen Kristiansand PK
ny 256 Marita Barstad, Ørsta/Volda PK Kv 433 ny 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 257 Harald Ræge, NOP/Vatne V70 432 ny 3.sep Vatne NOP/Vatne
+51 258 Torstein Liene, Greipstad PK V60 431 +84 23.mar Nodeland Greipstad PK
+66 259 Chris André Østrem, Kvinesdal PK 424 +227 20.sep Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 260 Edvin Hagen, Aukra PK V70 421 ny 23.sep Skytterstadion Aukra PK
ny 261 Trond Håkon Seland Forgaard, Greipstad PK 420 ny 21.mar Nodeland Greipstad PK
ny 262 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V50 419 ny 16.sep Buttentjern Ringerike PK
ny 263 Paul Kristian Kristensen, Alta SSK 408 ny 21.aug Lerkehaug Steinkjer PK
ny 264 Torbjørn Lægreid, Stord PK 407 ny 2.feb Prestegardsskogen Stord PK
+35 265 Mette Ellefsen, Hamar IL-Pgr Kv 404 +32 10.sep Bangshallen Brumunddal PK
ny 266 Jan Philip Brynhildsen, Greipstad PK V70 399 ny 23.mar Nodeland Greipstad PK
+13 267 Harald Setsaas, Selbu PK V60 395 -14 19.mar Selbuhallen Selbu PK
ny 268 Birger Berg, Trondhjems PK V70 393 ny 13.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 269 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V50 390 ny 22.jun Vevatne Tysnes SSK
ny 270 Ragna Kyrkjebø, Oslo PK Kv V50 382 ny 5.nov Bangshallen Brumunddal PK
ny 270 Terje Vikøren, Tysnes SSK 382 ny 22.jun Vevatne Tysnes SSK
ny 270 Karl Gustav Roland, Porsgrunn PK V70 382 ny 8.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 270 John Enstad, Kvam PK 382 ny 15.jan Ragdehallen Odda PK
ny 274 Anders Høgseth, Porsgrunn PK 381 ny 8.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 275 Rudolf Hilleren, Bergen PK V70 380 ny 13.mai Laksevåg Bergen PK
+17 276 Jan Arve Wiik, Vigra og Valderøy PK 376 -5 22.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 277 Jarle Hustoft Gausdal, Steinkjer PK 374 ny 19.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 277 Arve Løkamoen, Aron SK Drammen 374 ny 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 279 Frank Harald Eikseter, Nord-Odal SS V60 370 ny 11.jun Smidholen Namnå PK
ny 280 Trond Eriksen, NOP/Vatne 362 ny 3.sep Vatne NOP/Vatne
ny 281 Mikal Josefsen, Kirkenes PK 361 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
+14 282 Peter Bergheim, Sandane PK V50 360 -18 13.aug Mjøen Årdal SSL
ny 283 Espen Christoffer Haaland, Birkenes & Lillesand SSL 359 ny 13.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 284 Knut Bøkevoll, Kirkenes PK 351 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 285 Tommy Myrås, Stord PK 348 ny 2.feb Prestegardsskogen Stord PK
ny 286 Jan Rosenvinge Kolderup, Horten O. PK V70 336 ny 10.jun Bjørndalen Sandefjord PK
ny 287 Lars Arne Opedal, Odda PK 335 ny 14.feb Ragdehallen Odda PK
ny 288 Per Anton Øverland, Greipstad PK V50 323 ny 23.mar Nodeland Greipstad PK
-10 289 Torstein Torstrup, NOP/Vatne 312 -99 2.mai Svartemyr NOP/Vatne
ny 290 Robin Erik Myrhaug, Lyngsalpene PK 308 ny 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 291 Henrik Ravn Christensen, Fredrikstad PK 296 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 292 Ove Kristiansen, Greipstad PK 283 ny 21.mar Nodeland Greipstad PK
ny 293 Linda Teikari Hatlenes, Sandnes PK Kv 282 ny 31.mai Bråstein Sandnes PK
ny 293 Arne Sandstøl, Sandnes PK V50 282 ny 11.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 295 Krzysztof Andrzej Debski, Sandnes PK V70 278 ny 31.mai Bråstein Sandnes PK
ny 296 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK 274 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 297 Muhsin Candir, Kirkenes PK 266 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 298 Christian Bjåland, Porsgrunn PK 258 ny 8.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 299 Przemyslaw Tomasz Paluch, Sandnes PK 251 ny 31.mai Bråstein Sandnes PK
ny 300 Jone Kjetil Clifford Wahlberg, NOP/Vatne 245 ny 2.mai Svartemyr NOP/Vatne
ny 301 John Henry Edvardsen, Aron SK Drammen V50 230 ny 28.aug Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 302 Remy-Andre Smolka, Stord PK 196 ny 2.feb Prestegardsskogen Stord PK
+20 303 Håvard Brurok, Kvam PK 174 -62 15.jan Ragdehallen Odda PK
ny 304 Thor Morten Grøtan, Steinkjer PK 159 ny 19.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 305 Bjørn Jordalsløkken Johnsen, Steinkjer PK V50 141 ny 21.aug Lerkehaug Steinkjer PK
ny 306 Thore Andre Bjerke, OKTS 140 ny 2.okt Ekeberg OKTS
ny 307 Markus Yrjø Suuronen Eggen, Lyngsalpene PK 114 ny 5.aug Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 308 Paul Otto Fredriksen, Steinkjer PK 56 ny 19.jun Lerkehaug Steinkjer PK